banner461
banner195

Türk Ocakları Uyardı

Türk Ocakları Nevşehir Şubesi demokratikleşme paketi ve bu süreçte yaşanalar ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Türk Ocakları Uyardı
21 Ekim 2013 Pazartesi 11:22

banner143
banner134

 Türk Milli Birliği asla bozulmamalıdır. Türk Milleti, Milli birliğimizi bozmaya çalışanları ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkma gayreti içinde olanları asla unutmayacaktır.  Mücadelemiz “Toroslarda bacası tüten son Yörük çadırı” kalmayıncaya kadar sürecektir.

 

            Türk Ocakları Nevşehir Şubesi, demokratikleşme paketi ve bu süreçte yaşanalar ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Şube Reisi Av. Mesut ERDOĞAN imzası ile yayınlanan basın açıklamasında; Türk Milletine seslenildi “Türk Milli Birliği’nin bozulmasına asla müsade edilmeyecektir” dendi. Basın açıklaması şöyle;

           

            Aziz Türk Milleti, Kıymetli Nevşehirliler…

            30 Eylül 2013 günü, Türkiye 61. Cumhuriyet Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Demokratikleşme Paketi” adı altında açıklamış olduğu TÜRK MİLLİ BİRLİĞİNİ bozacak yeni uygulamaları ve akabinde ülkemizdeki nahoş gelişmeleri üzüntü ile izlemekteyiz.

            Türk Milleti, alevi–sünni, bizden–onlardan, inanmış–inanmamış, tesettürlü–tesettürsüz, başörtülü–açık, akpli–diğerleri şeklindeki yapay söylemler ile bölünmek istenmektedir.  

            Büyük Türk Milletinin son 100 yılına damgasını vurmuş, kanının son damlasına kadar birleşik emperyalizme karşı vermiş olduğu büyük mücadelenin sonunda kurmuş olduğu son Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti devleti, “demokratikleşme” adı altında yüce Türk milletinin elinden alınmak istenmektedir.

            Dün Peyami Safa’nın söylediği tehlikeyi, bugün yönü ve tarafı değişmiş olsa bile yeniden hatırlatmakta yarar var.  “Bir milleti yok etmek isterseniz, askeri istilaya lüzum yoktur. Ona tarihini unutturmak, dilini bozmak, dininden soğutmak ve dolayısıyla manevi değerlerini, ahlâkını soysuzlaştırmak kâfidir. Komünistlerin ve yardakçılarının bütün gayretleri de bu neticeyi elde etmek içindir”. Ülkemiz dün komünizm tehdidi altında iken Türk Milliyetçileri buna dur demişlerdir. Bugün tehditin yönü ve tarafı değişmiş olsa da Türk Milliyetçileri fikri altyapısını hazırlayarak bu milli ve manevi ahlâksızlaştırmaya da dur diyecektir.

            Türk Milliyetçileri bir vazife gereği değil, gönül pınarlarından süzülen vatan, millet ve bayrak aşkı için gördüğü tehlikeleri dile getirecek, uyaracak ve gerekli tedbirleri alacak aynı zamanda toplumun aydınlanmasını sağlayacaktır. Milli varlığımızın derinliğini harap etmeye çalışan bozuk, medyatik, ânı kurtarmaya çalışan, süreklilik arzetmeyecek kadar bozuk her türlü fikir ve ideolojik çıkar hesapları yapanları, Türk milletine söyleyecektir. Milli varlığımızı muhafaza etmek için milli varlığımızı ve birliğimizi bertaraf etmeye çalışanlara karşı fikrî mücadelemiz sürecektir.

            Vatan ve Bayrak şairi Arif Nihat Asya’nın şiirlerini kongrelerinde okuyarak oy toplamaya çalışan zihniyetin, “Bayrak” şiirimizi lise ders kitaplarında yasakladıklarını üzülerek görmekteyiz. Milli birliğimizi bölmeye çalışanlar, gençlerimizin milli hissiyattan, milli şuurdan yoksun bırakılarak yetiştirilmesini istemektedirler.  Geleceğimizi zehirliyorlar, gençlerimizi bu şekilde emperyalizmin şarktaki köleleri haline getiriyorlar. Gelinen süreçte ise Andımız kaldırıldı. İleriki süreçte Gençliğe Hitabe’nin tartışmaya açılması, belki de çocuklarımız üşüyor bahanesi ile İstiklal Marşı’nın kaldırılmak istenmesi gündeme gelecektir.

            Bu noktada görev bize, dün olduğu gibi bugün de Türk Milliyetçilerine düşmektedir. Bu kirli düzenin hedeflerini, 5000 yıllık Türk tarihinin köklerinden aldığımız milli ruhla kirli pazarlıklarını gün yüzüne çıkartıp, bizi bu coğrafyada ayrıştırmaya çalışanlara inat, birleşerek, büyüyerek geleceği inşâ edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Demokratikleşme, çözüm süreci gibi klişe sözlerle milli değerlerimizin tahrip edilmesine Türk Milliyetçileri dün olduğu gibi bugünde dur diyecektir. Türk; titreyip kendine dönecek ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diye haykırarak daha gür bir sesle birleşecektir. İhanet içerisinde olanlar “Türk’ün yok edilemeyeceğini” anlayacaklardır.

            Türk Milleti, son devleti Olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırma gayreti içinde olanları asla unutmayacaktır.  Emperyalizm ve onun uşakları ile mücadelemiz “Toroslarda bacası tüten son Yörük çadırı” kalmayıncaya kadar sürecektir.

            Bu vesile ile Türk Ocakları Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Türk Milletine selam ve saygılarımızı sunarız.

            Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.