banner461
banner195

Türkiye Sedat Peker'in Nevşehir Ziyaretini Konuşuyor

Çatlı Ailesinin özel davetlisi olarak Nevşehir'e gelen ve kamuoyunda Çatlı'nın yerini aldığı iddia edilen Sedat Peker, Merhum Nevşehirli Abdullah Çatlı'nın vefatının 18. yıl dönümünde mezarı başına gelerek Çatlı için dua etti.... İşte Sedat Peker'in Nevşehir konuşması ve özel görüntüler...

04 Kasım 2014 Salı 12:54

banner143
SEDAT PEKER’in Nevşehir' de  ABDULLAH ÇATLI Reis’in anma etkinliklerinde ki fotoğrafları
İlgili Galeriye Git
banner134
Sedat Peker'in Abdullah Çatlı'nın mezarını ziyareti ve Nevşehir'e gelişi ilimiz ve Türkiye gündeminde büyük ses getirdi.... 
Nevşehir'de vatandaşlarımız Sedat Peker'in Nevşehir'e geleceğini ilk olarak Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com dan öğrendi. Peker'i Nevşehir de büyük bir hayran kitlesi karşılayarak büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Abdullah Çatlı'nın Ailesinin özel davetlisi olarak Nevşehir'e gelen Sedat Peker,Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yaptığı kısa konuşmasında Öncelikle Ermenek te göçük altında kalan kardeşlerimize Allahtan rahmet dileyerek başlamak istiyorum dedi.

Peker; Cennet mekan Abdullah Abi'nin saygı değer kızı Gökçen hanımefendi beni arayıp davet ettiğinde bundan şeref duyacağımı mutlaka katılacağımı belirtmiştim. Bu şüpheli trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı ancak ve ancak mahkemi kübrada Yüce Allahın en kutsal mahkemesinde yargılanabileceğini düşünüyorum...
 
Saygı değer Kızı Gökçen hanımefendi ve bazı yazarların Abdullah abi çin kitap yazacağı bilgisini öğrendiğimde kendi kendime çok sevindim.Ve bu kitaplar okuyuculara ulaştı, doğrular tam olarak olmasada öğrenilmiş oldu.

İnsanların karakterlerinin oluştuğu yaşlarda benim örneğim Mehmet Akif Ersoy vardı.Safahatını okudukça daha çok etkileniyordum.

                       Fedailerin Kanı koyudur .....

"Müslüman Türk'e yapılan her zulmün ve her haksızlığın mutlaka bir intikam meleğini bulur.Ve bir gün bu zulmü yapanı bulur."

Bir insanı ve o insanın yaptığı olayları değerlendirirken ülkenin yaşamış olduğu o anki atmosferi öğrenip, araştırıp o zamanki toplum psikolojisine kadar inceleyip karar vermenin doğru olacağına inanıyorum.
Geçmişte kendisinin başkanlıklığını yaptığı birçok insanın bizim ülkemizde bakanlık, müsteşarlık, genel müdürlük, daire başkanlığı, milletvekilliği, belediye başkanlığı gibi önemli görevler yaptığını biliyoruz.
Bırakın Rahmetli Abdullah Çatlı gibi akıllı olan bir insanı, çok daha az zekaya sahip bir insan bile bu işlere karışmayıp suyun akışına göre hareket ettiğinde bu ülkede iyi yerlerde olacağını tahmin edebilirdi.
Ülkenin neredeyse tamamı ateş çemberine dönmüş, ayrıca yabancı destekli terör örgütleri her yerde cirit atıp suikastler yaparken tüm geleceğinden vazgeçerek hatta gelecekte birçok haksız yakıştırmalara uğrayacağını bile bile bir adım öne çıkmış, bu görev bana düşer, yok olacaksa benim istikbalim yok olsun, çile çekecekse benim ailem çile çeksin diyerek "fedailerin kanı koyudur, gecenin karanlığında görünmezler" öğretisiyle hem yardan hem serden vazgeçip adeta ateş çemberinin içine dalmıştır.
Milletimizin tarihinde ki tüm dönemlerde fedakarlık yapıp bir adım öne çıkarak ben buradayım diyerek ateş çemberine dalan fedaileri her zaman olmuştur. İhtiyat ve Terakki'nin silahşör fedaisi Yakup Cemil'i unutmak mümkün olabilir mi? Yakın tarihimizde ki Abdullah Çatlı'yı anmamak, hatırlamamak acaba adil olur mu?
Şu an devletimizin güvenlik, istihbarat kadroları aktif ve hızlıdırlar. Ancak olurda bir gün bu kadrolarda bir yorgunluk oluşursa tekrardan koyu renkli kana sahip olan fedailere ihtiyaç duyulursa bir adım öne çıkma konusunda tereddüt etmeyerek kendini feda edecek bu milletin birçok evladı hazır beklemektedir. Konuşması büyük alkış topladı...


Sedat Peker Göreme Turist otelde konakladı....


Susurluk kazasının 18. yıl dönümünde, Abdullah Çatlı memleketi Nevşehir'deki mezarı başında anıldı. Anma etkinliğine Çatlı ' nın annesi, kardeşi, eşi ve kızları ile birlikte Çatlı Ailesinin özel davetlisi olarak Sedat Peker ' de katıldı. 

Allah Rahmet Eylesin ÇATLI ...!


3 Kasım 1996 tarihinde Susurluk'ta meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ölüm yıldönümünde memleketi Nevşehir'de bir anma programı düzenlendi. Anma programı kapsamında ilk olarak Kurşunlu Camii ' nde Mevlid-i Şerif okunurken daha Çatlı'nın Kaldırım Mezarlığında bulunan kabri başında devam eden programa, annesi Remziye Çatlı, kardeşi Zeki Çatlı, eşi Meral Çatlı ve kızları, Sedat Peker, aile yakınları ve sevenleri katıldı. Etkinlik öncesinde Çatlı ' nın kızları ve eşi mezarı başında beyaz güvercin uçurdu. 
Burada üzeri Türk Bayrağı ile örtülü Çatlı ' nın kabri başında Hafız Mahmut Kemikkıran tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Dua sırasında hoca Kemikkıran, Abdullah Çatlı'yı, ' Nevşehir'in yetiştirdiği güzide insanlardan, yiğitler yiğidi, kahraman insan ' ifadeleriyle anlattı. 

Duanın ardından bir konuşma yapan Çatlı ' nın kızı Gökçen Çatlı, anma etkinliği için Türkiye ' nin çeşitli illerinden Nevşehir ' e gelen sevenlerine teşekkür etti.Gökçen Çatlı, babasının her zaman devletine hizmet etmek için çaba gösterdiğini ve doğru çizgisinden hiçbir zaman sapmadığını ifade ederek, “Abdullah Çatlı bayrak gibi bir ömür sürdü. Babama ait hesap verilemeyecek maddi ve manevi bir husus ortaya çıkartsınlar ben bu ülkeyi terk ederim. Bunu 18 yıl önce de söyledim. Abdullah Çatlı şahsı adına maddi hiçbir çıkar gütmeden ölüme gülerek, koşarak gitti. PKK ve ASALA ile mücadele ederek devletine bayrak olmuştur. Bizler giriş ve gelişmeyi çok güzel yaparız ama sonuca nedense bağlayamayız. Abdullah Çatlı ülküsü adına, davası adına bayrak gibi bir ömür sürdü. Bayrak gibi yaşadı. Abdullah Çatlı ölmedi. Buradaki herkes Abdullah Çatlı. Yeni Abdullah Çatlı ' lar ile birlikte vatanımıza hak ettiği özgürlüğü vermek adına hepimiz Abdullah Çatlı ' yız” dedi. 

Gökçen Çatlı ' nın konuşmasının ardından Sedat Peker Abdullah Çatlı ' nın annesi Remziye Çatlı ' nın elini öperek Çatlı ' nın mezarına karanfil bıraktı. Anma etkinliği öncesinde ve sonrasında ise Sedat Peker ile fotoğraf çektirmek isteyen ülkücü gençler zaman zaman izdihama neden oldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bilen bilir(uzun) - 3 yıl önce
öncelıkle sayın sedat peker e kendi namıma teşekkürlerimi sunarım.ben şunu merak edıyorum ulkü ocagı bşk nı leblebici siz ve ekıbınız neredeydınız?davet mı bekledınız?sizler kendi memleketımızın yiğidinin anma törenine katılmayacak kadar buyudunuzmü?orda bulunanlar için ülkücü değil demişsin ordakiler türkücümüydü?böyle yaparak ancak oy kaybedersiniz yıllardır oyum mhp yedir ama siz ve sizin gibi zihnıyetler başta olduğu sürece bu mhp bir adım ileri ıkı adım geri mehtaran gibi...ha şunudu diyeyim orada 18 yıldır yuzlerce kişi bulusur bu sene 737 kişi toplanmıstırleblebici ve ekibi yokluğunuz hiç ama hiç fark edılmedi!!!!!!
Avatar
uzuna cevap - 3 yıl önce @bilen bilir(uzun)
helal olsun cok iyi bi yazı
Avatar
NECMİCAN - 3 yıl önce
allah rahmet eylesin allah taksiratını
affetsin sedat beye teşekkürler katıldığı için.
Avatar
NECMİCAN - 3 yıl önce
allah rahmet eylesin allah taksiratını
affetsin sedat beye teşekkürler katıldığı için.
Avatar
abuziddin - 3 yıl önce
ülkücü hareketein dul yetim garibanın yanındaydı.ülkücü harekette onun yanında olmalıydı.ayıp edilmiştir.
Avatar
Fatih - 3 yıl önce
Arkadaş keblebiviye çok iyi cevap vermiş. Bunca yıldır Çatlı'ya yakışır bir anma töreni yapılamamıştı ülkü ocağının basiretsizliğinden Reis Sedat Peker Rahmetlinin şanına yakılır kendi şanına yakılır bir tören olmasına vesile oldu
Avatar
kim - 3 yıl önce
kim konusuyor çok merak ediyorum siz fib haberden başka bu adam tamam ülkücü olabilir vatanını seven birisi de olabilir ülkesi için her şeyi yapan biriside olabili ama bu kadar abartı neden aceba fib haber