banner461
banner195

Uçhisar da Ferfene Kültürü Festivale Dönüştürülecek mi?

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünün festival olarak kutlanması hedefleniyordu.

Uçhisar da  Ferfene Kültürü Festivale Dönüştürülecek mi?
10 Haziran 2014 Salı 19:55

banner143
banner134

 Ferfene Kültürü Festivale Dönüştürülecek mi?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde belediyenin girişimleri ile yeniden canlandırılan Ferfene kültürünün festival olarak kutlanması hedefleniyordu.

Ak Partili Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü döneminin en önemli kültürel ve sosyal etkinliği olarak göze çarpan Ferfene geleneğinin yörede yaşatılmaya devam etmesi hedeflenmiş, Başkan Süslü, seçilmesi durumunda bu geleneği bir festival halinde kutlamaya başlayacaklarını dile getirmişti.

Süslü, “Sosyal ve kültürel alanlarda da ciddi çalışmalarımız oldu geçen beş yıllık süreç içerisinde. Geçmiş kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında Ferfene kültürünü canlandırdık. İnşallah ikinci dönemimiz nasip olursa Ferfene ismi kültür sanat festivali haline getireceğiz” açıklamalarında bulunmuştu.

Yerel seçimlerle birlikte göreve gelen Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı Ali Karaaslan’ın Yörenin önemli bir geleneği haline getirilen Ferfene kültürünün gelecek nesillere taşınması adına ne yapacağı merak konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gençlik - 4 yıl önce
hiç birşey yapamaz ali bey
Avatar
halklı - 4 yıl önce
osman başkanım nasıl burakmışsa öyle kalır bi 5 yıl daha ali bey yıkım işleriyle uğraşa dursun sırada hangi minare var aceba?
Avatar
halklı - 4 yıl önce
osman baskanım ne yapmışsa öylece kalır bir 5 yıl daha. ali bey yıkımlarla uğraşa dursun sırada hangi minare yıkımı var merak ediyoruz bizde ;)
Avatar
ihtiyar - 4 yıl önce
yazık oldu sayın osman başkana
Avatar
YALAKALARA CEVAP - 4 yıl önce
osman yalakalari ve taraftarlari siz hata yaptiniz diyemi alibeyi gaza getiriyorsunuz? ayiptir utanin sizin hatalarinizdan dolayi biz akp liler alibeyi getirdik ferfeneyi siz oturun evinizde çağirin osmani yapin devletin milletin parasini yemeyin terbiyesiz herifler utanmadan ayni hataya alibey düşsün diye sanki gelenek görenekmiş gibi alibeyi gaza getirmeye çalişiyorsunuz.
Avatar
AKP li Vatandaş - 4 yıl önce
ben akpartiliyim alibeye oy verdim osmana kızdım.ne ferfenesi yazık milletin hakkını yemeyeyin ferfene falan kabul etmiyorum böyle bir gelenek yok.bu gelenek 5-6 kişinin kendi arasında yaptığı birşeydir.kendi mahalle ve arkadaşlarının arasında olan kutlamalar geleneklerdir.belediyenin sırtından olmaz olamazda alibey osman tayfasının dolduruşuna gelme sen akıllı adamsın, baktım yazılara osman tayfasının muazzam dolduruşları var.osman tayfası sizin yüzünüzden belediye 2 trilyon yediyüz milya borçlandı zman yeme zamanı değil zaman tasarruf zamanı yerseniz cebinizden yeyiniz.hakkımı yedirmem hakkımı yiyen...... aliey güveniyorum sizlere teşekkürler okuyun düşünün.harama uzak size yakın kelimesini unutma ali bakşan. osmanın hatalarını sende yapma fib habet gazetecilik ilkesi gereği önemli yayınla teşekkürler