banner461

Uçhisar Koruma Amaçlı İmar Planına Onay

Nevşehir'in Merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesi Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Uçhisar Koruma Amaçlı İmar Planı, Çevre Şehircilik Bakanı Sn. İdris GÜLLÜCE tarafından onaylandı.

banner503
Uçhisar Koruma Amaçlı İmar Planına Onay
10 Temmuz 2014 Perşembe 23:50

banner143
banner134
Uçhisar Belediyesi'nin 2006 yılından bu yana üzerinde çalıştığı Uçhisar Koruma Amaçlıİmar Planı için mutlu son...

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sayın Ali Karaaslan ; "Uçhisar Belediyesi tarafından,  30.06.2006 tarihi itibari ile ön araştırma sürecini başlatmış olduğumuz  " Koruma Amaçlı İmar Planımız" Çevre Şehircilik Bakanımız Sn. İdris GÜLLÜCE  tarafından onaylanmıştır. En kısa sürede askı süreci Uçhisar Belediyemiz tarafından başlatılacaktır dedi.

Kapadokya Bölgesindeki turizmin hızlı gelişmesi sonucu kaybolan kültürel mirasa tekrar sahip çıkmak için, kasabamız Uçhisar da uyum içerisinde koruma ve kullanma dengesini gözeterek kültür turizmine katkı yapması beklenen planın önemine değinen Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan planda emeği geçenlere teker teker teşekkür etti.

Başkan Karaaslan,

"Bu planda emeği geçen Çevre Şehircilik Bakanımız Sn. İdris GÜLLÜCE’ye, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya'ya ,

Bu süreçte katkılarını esirgemeyen Sn. Valimiz Mehmet CEYLAN ‘a ,Nevşehir Milletvekillerimiz;  Sn. Ebubekir GİZLİGİDER’e ,  Sn. Ahmet Erdal FERALAN’a , Sn. Murat GÖKTÜRK’e  Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğüne, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne Teşekkürlerimizi sunarız.

 

Bu konuda , Koruma Amaçlı İmar Planımıza emeği geçen;  Tüm geçmiş Dönem Belediye Başkanlarımıza, Tüm Uçhisar Belediyemiz Personelimize, proje Müellifimiz Sn.  Dr. Ahmet UZEL ve ekibine katkılarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.


Yine özellikle bütün Uçhisar halkına sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Adım adım ve emekle katettiğimiz önemli aşamaların ardından, hem Uçhisar, hem de Ülke turizmine katkı sağlayacak bu planın hayırlı ve uğurlu olmasını ümit ediyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
goremeli - 6 yıl önce
İ mar olmayan yere imar olursa ne olcak düşünemiyorum. ...
Avatar
hehe - 6 yıl önce
osman suslu ellerıne saglık sonunda planın onaylanmıs
Avatar
helal - 6 yıl önce
helal olsun başkan, gereksiz yerleri sit alanı diye ayırmışlar, bazı yerlerin yerleşime açılması lazım.
Avatar
Uçhisarlı - 6 yıl önce
göremeli rumuzlu kimsin nesin bilmem ama sen galiba oruç beynine vurmuş olmalıki sen uçhisarla göremeyi karıştırmışın.senin kafana ya oruç etkiledi yada kafana lokum sandığı düşmüş olabilir. kafana su dök gözleri bi ovala 5-10 dakika dinlen istersen sen kendine geldiğinde aklı selim karar ver olmazmı?
Avatar
Erdal - 6 yıl önce
sayın alibey abi,2011 den beri bu konunun artık bıkmıştık.ikidebir yerel ve belediye sitesinde iki debir müjde müjde imar planımız bakanda imzada çıkıyor çıktı gibi laflardan konuyu bildiğimiz için asılsın bu haberlerden oldukça rahatsız olmuştuk.
sizlere güvenimiz tamdı kısa sürede bu yılan hikayesine dönen konuyu mutlu sona ulaştırmanız dan dolayı teşekkür ederiz.bizlerin size olan güvenini bir kezdaha yenilediniz.çokk teşekkür ederiz.allah razı olsun başarılarınızın devamını dilerim
Avatar
Efe - 6 yıl önce
Tebrik eder başarıların devamı nı dileriz başkanım .helal diyorum şimdiye kadar beceremeyenlerede yazıklar olsun diyorum
Avatar
Erdal - 6 yıl önce
demekki bu iş bukadar basitmiş,2010 dan beri osman süslü bir arpa boyu yol alamamaiş ali karaaslana helal olsun işini takip eden işi bilenin hali başkadir.alibey belediyenin işi takip ediyor belediye işleri peşinde, osman bey gibi değil.kisa sürede bunu başarmaniz takdire şayandir.teşekkürler. olumsuz yazan arkadaşlar başariyi kiskanmayin bilakis alkişlayin.hazmedin artik ya
Avatar
sekibağ - 6 yıl önce
göremeli sizin orda kafanıza göre at oynatılıyo ama uçhisarda kazın ayağı öyle değildi hayır dileyelim...sonuçta bisürü kişinin ekmek yiyeceği ve memleketin önünün açılacağı bi durum oluşuyo..