banner461
banner195

Uçhisar’ın Koruma Amaçlı İmar Planı’nda Son Aşamaya Gelindi

Uzun yıllardan beri gündemde olan fakat çözülemeyen Koruma amaçlı imar planı çalışmalarında belediyemizin yaptığı girişimler sonucunda son aşamaya gelindi.

Uçhisar’ın Koruma Amaçlı İmar Planı’nda Son Aşamaya Gelindi
09 Ocak 2014 Perşembe 11:18

banner143
Uçhisar’ın Koruma Amaçlı İmar Planı’nda Son Aşamaya Gelindi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Uzun yıllardan beri gündemde olan fakat çözülemeyen Koruma amaçlı imar planı çalışmalarında belediyemizin yaptığı girişimler sonucunda son aşamaya gelindi. Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 21.07.2011 tarih ve 3055 sayılı kararı ile Uçhisar 1/1000  Koruma Amaçlı İmar Planı’nın uygun olduğuna karar vermiştir. Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden uygun görüşle çıkan Koruma Amaçlı İmar Planı onaylanmak üzere şu an Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bekliyor.

 Koruma Amaçlı İmar Planı ile ilgili girişimleri olumlu sonuç veren Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü şunları belirtti; “ Koruma amaçlı imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra kasabamızda turistik tesislerin sayısı artacak, yatırımcıların önü açılacak. Şubat ayı içinde onaylanacak imar planı kasabamızın ekonomisinin ve iş istihdamının büyümesine katkısı olacak bir gelişmedir. Ayrıca koruma amaçlı imar planının onaylanmasıyla belediyemiz ve ilgili kurum ve kuruluşların sorumluluklarının ve yetkilerinin netleşmesi açısından da yatırımcıların işini kolaylaştıracaktır. Tüm kasabamıza hayırlı olsun.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
munferit42 - 4 yıl önce
il teşkilatları çalışan adamları değil de kendi yandaşlarını kayırma peşinde. osman başkan uçhisarın çehresini değiştirdi. ama insanlar hırsları yüzünden doğruya doğru diyemeyecek hale hale gelmişler.yazıkk
Avatar
derken 5 yıl geride kaldı geçti - 4 yıl önce
bir laf vardır sayın başkan bizim köyde nederler biliyonmu? osman ebiii geçti borun pazarı sür eşeğini niğdeye (koruma amaçlı imar planı imzalandı imazalanamacak bakanda offfffffffff bu ne yavvvv kına geldi be bileder nesee gelecekk başkan yaparr senn kafanı hastaa etme. tesdii doldumuu senn ona bakk boş gerisi hikayee:))))))))))))
Avatar
son aşama - 4 yıl önce
artık son aşamaya geldik evet senin de belediye başkanlığında son aşamaya gelindi 29 mar 2009 dan 30 mart 2014 gibi uzun fakat kısa bir 5 yıl gitti imar planı gibi sende son aşamalardansın kardeşş kıymetini bilemedin o makanın yaaaa bitti işte sonunda 2,5 ay gibi bi başkansın sonra göreve dönersen öğretmensin yoksa gerisi sana kalmış birşey kaynattiğin insalık geri gelmez
Avatar
artık olsada olur olmasada - 4 yıl önce
koruma amaçlı imarla ne alakası var yapılacak yatırımlar yine yapılıyor zaten çevre şehirçilik bakanlıgı seçimden sonramı onaylayacakmış 3 yıldır aynı sözü duyuyoruz çalış çalış 5 yıl bitti
Avatar
vay be - 4 yıl önce
pekı 5 yıllık bu surec te hangı baskan bu derecede faal ve arkasında ız bırakacak guzel ıs yaptı eger uchısarlı carsıyı beledıye sarayını dukkanları yolları ve kaleyı bu prlanları ve yenı actıgı o yolu gormezden gelıyor ıse yuh denır ama uchısarlı bılıyor kararınıda verıcektır buyrun osmanı degıstırın
Avatar
ah başkan ah - 4 yıl önce
başkan artık değişiyor süslü gidiyor taygurt geliyor ama yine uçhisar kaybediyor. ak parti nevşehir teşkilatı yine yanlış yapıyor. nediyelim yine vatandaşa oluyor.
Avatar
karin agrinizi unutun - 4 yıl önce
Yerel secimden beri sizin yapamz edemez dediginiz Osman Suslu uchisara gorunum getirdi colugunuzun cocugunuzun pasli parklarini kaldirdi carsi meudani duzenledi kalenin eski haliyle yeni haline bakin kaya oteli alindi 5 yilda yapildi bunlar ama sizler karin agriniz hala surdugu icin bi turlu yediremediniz sayin zuhalci ve abdullah senci kasaba sakinleri adam ne yapsa elestirdinz kabul edemedinz sizlern 2nizin oyundan fazla oy aldigi icin ama herneyse gecti smdi 2 vekilinagzina bakiyo adaylik ama Osman suslu densin aday yne ayni oyla baskan Osman Susludur ama Akp secmezse de oda uchisarimizin kayibidir.
Avatar
sarıdayı - 4 yıl önce
sarıdayı gelecek dertler bitecek