banner461
banner195

Üniversite kavşağında yaya alt geçidi hizmete kazandırıldı

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi kavşağında yapımı tamamlanan yaya alt geçidi, hizmete kazandırıldı.

Üniversite kavşağında yaya alt geçidi hizmete kazandırıldı
30 Ekim 2014 Perşembe 11:57

banner143
Nevşehir Üniversite kavşağında yaya alt geçidi hizmete kazandırıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi  ile Karayolları 67. Yol Şube Şefliği işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Nevşehir  Hacıbektaş Veli Üniversitesi yaya alt geçidi, 50 metre uzunluğa sahip.

Nevşehir  Hacıbektaş Veli Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin yaya olarak geçişlerini kolaylaştıracak ve 5 metre yüksekliğe,  4 metre genişliğe sahip olan yaya alt geçidinde, ayrıca engelli vatandaşlar için de asansör sistemi oluşturuldu.

Yaya alt geçidinde engellilerin yararlanması amacıyla yapılandırılan engelli asansöründen yararlanmak isteyen engellilerin, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından verilecek kartlar yardımıyla asansörün kullanılabileceği uyarısında bulunarak , yaya alt geçidinin etkin kullanımın sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bu hizmetten yararlanmak isteyen bedensel engellilerin, zaman geçirmeden Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurarak kartlarını almaları çağrısında bulunuldu

 .


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
serkan - 4 yıl önce
kaç kişi kullanacak,boşa giden paralar........
Avatar
mustafa kolluk - 4 yıl önce
kamera sistemi var güvenlık var deniliyor. allah aşkına akşam vakti ordan geçebilmek için bire kız evladı nasıl korkmaz tacizci sapık çok kıza bi zarar geldikten sonra ne önemi var o alt geçitin kameranın en güzeli üst geçit...
Avatar
Nadir - 4 yıl önce
dikkat ediyorum belediyenin bu tip işlerini hep aynı firma yapar oldu bu geçidi de aynı firma yaptı,ilginç,iyi çalışıyorlar demekki (!)