banner461
banner195

Ünver : “Bu Bizim Tercihimiz, Biz Böyle Çalışıyoruz”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, geçtiğimiz hafta sonu bir basın toplantısı düzenleyerek Nevşehir belediyesine son personel alımlarını eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanına eleştirilerinden dolayı teşekkür etti.

Ünver : “Bu Bizim Tercihimiz, Biz Böyle Çalışıyoruz”
09 Eylül 2014 Salı 17:33

banner143
banner134

 Başkan Ünver’den MHP’nin Eleştirilerine Yanıt

“Bu Bizim Tercihimiz, Biz Böyle Çalışıyoruz”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, geçtiğimiz hafta sonu bir basın toplantısı düzenleyerek Nevşehir belediyesine son personel alımlarını eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanına eleştirilerinden dolayı teşekkür etti.

Söz konusu basın açıklamasında Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Belediyenin son dönemlerde uyguladığı personel alımlarına eleştirilerde bulunan MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı ve Belediye Meclis Üyeleri olarak soruyoruz; Kamu kurumlarında yapılacak personel istihdamında uygulanan kriterler nelerdir?. Bir personelin ilgili vazifeye uygunluğu,liyakati ve çalışacağı birimde kalıcı değerler üretebilme özellikleri muhakkaktır.Belediyeyi yandaş,eş-dost ve aile mensuplarına; ikbal,makam ve rant dağıtan bir mercii haline getiren zihniyeti sorgulamak memleketine sadakatle bağlı her bireyin sorumluluğudur. Bu anlamda 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin hemen ardından Nevşehir Belediyesi'nce ve bizzat Belediye Başkanı Hasan Ünver'in yetki ve bilgisi dahilinde gerçekleştirilen personel istihdamları  ile ilgili bazı bilgileri kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. (Belediye Başkan Yardımcısı) Atilla Seçen’in oğlu

(Özel Kalem Müdürü) Mahmut Yılmaz’ın oğlu, (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü) Ahmet Taşmaz’ın oğlu  - bir oğlu belediye personeli iken 2.oğlu da işe alınmış.

Buradan da anlaşılmaktadır ki "bize oy verenlerin değil herkesin belediye başkanı olacağız" vaadi bir ilke olmaktan uzaktır ve 30 Mart öncesinden kalan bir reklam sloganından ibarettir ve koca bir yalandır. Çünkü Nevşehir Belediyesi artık üst düzey yöneticilerin ve siyasal iktidar yandaşlarının arpalığı,arka bahçesi ve ekmek kapısı haline gelmiştir. Eylül ayı Belediye Meclis toplantısında bu husus MHP grubunca dile getirilmiş ancak açıklama yapılması ve meclis üyelerinin aydınlatılması bir yana, gündeme alınması bile reddedilerek personel alımının sorgulanamaz, incelenemez ve denetlenemez nitelikte olduğu anlayışı dayatılmıştır.Böylece adaletsiz,keyfi ve partizanca hayata geçirilen bir idari işlemin daha karanlıkta kalması sağlanmıştır. Hiç şüphe yok ki Nevşehir Belediyesi'nde saltanat devam etmektedir.Babadan oğula geçen bu saltanat Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde hastalık haline gelerek memleketin makam ve kurumlarını işlevsiz hale getiren "beşik ulemalığı" anlayışını akıllara getirmektedir.Zira ecdadın tesis ettiği kusursuz işleyen Osmanlı yönetim anlayışı; birçok alanda liyakate bakılmaksızın bir alimin,askerin ya da bürokratın soyundan gelmenin tek ölçüsü haline gelmesiyle felç olmuş ve neticede cihan imparatorluğu yerle bir olmuştur. Nasıl ki yeryüzünden gökyüzüne doğru uzaklaştıkça oksijenin artması nedeniyle baş dönmesi ve bilinç kaybı riski artmakta ise; kendini milletin üzerinde ve kaf dağının ardında düşleyen bu zihniyet de yükseldikçe aklı selimden uzaklaşmakta ve sağduyusunu yitirmektedir.     Bulundukları mevkileri halka borçlu olduklarını her fırsatta dile getiren zevat; her ne hikmetse iş ganimet bölüşmeye,ulufe kapmaya gelince adeta o halkın üzerine basa basa yükselmekte ve adaleti,hakkaniyeti yok saymaktadır. Vaadlerle suistimal edilen ihtiyaç sahibi,işsiz ve umudunu mevcut belediye başkanı ile yandaşlarına bağlamış olan hemşehrilerimiz ise olanlardan bihaber bırakılmaktadır. Partilerinin adında adalet olan bir cenah, adalet terazisini kendi akraba eş dost ve yandaşlarına rant haline dönüştürerek ne kadar adaletli olduklarını göstermektedirler. Bu amaçla Milliyetçi Hareket Partisi olarak kapalı kapılar ardında yapılan ve ortaya çıkmayacağı ya da sorgulanamayacağı düşünülen bu personel alımlarından tüm Nevşehir kamuoyunu haberdar etmeyi borç biliriz” açıklamalarında bulunmuştu.

Bu açıklamaları hatırlattığımız Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in eleştirilere yanıtı gayet net ve açık oldu.

Ünver, “Eleştiriler olabilir, gayet normal ve saygıyla karşılıyorum. Bu bizim tercihimiz, biz böyle çalışıyoruz. Eleştirenlerden de Allah Razı Olsun. Övenlerden de Allah Razı Olsun. Eleştirileri için Teşekkür Ediyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EDİP AVŞAR - 4 yıl önce
başkan gayet net .
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
böyle bir cevabı mahalle muhtarı bile vermez.tam bir komedi.adamlar akrabanız çalışıyor mu diye sormuş,adam eleştiriler için teşekkür ediyorum diyor.komedyen olacak insanmışın vesselam
Avatar
gökcen aker - 4 yıl önce
Besik ulemaligini kabul ediyor ve onayliyor biz boyle calisiyoruz kimseyi ilgilendirmez diyor. Dahada yetmez besikteki bebeleride ise alir maas yatirir bunlar.... Ben bu ak parti camiyasinin tepelerindeki insanlara kizmiyorummmm cebinde ekmek parasi olmadan yasam mucadelesi verirken bunlari savunup bunlara oy veren gercegi gormeyen insablarimiza kiziyorum. Buyuk vebal altina giriyorlar bunca mazlumun hakkinin yenmesine ampule muhur basanlar sebep oluyor... Nasil verecekler hesabini dusunmek bile istemiyorum....
Avatar
Devlet-i Aliyye - 4 yıl önce
Başbakan ve AK parti genel başkanı sayın Ahmet DAVUTOĞLU bu ve benzeri uygulamalar yapan ve böyle açıklamaların hesabını elbet de soracaktır.Belediye başkanlarının çoğu bu iktidarın liderleri hatırına o koltuklarda oturduğunu unutmamalılardır. lakin bu tespiti yapanların iktidarları zamanında ki yaklaşımları da milletimizin malumudur. Şu anki başkan kendisini eleştiren partiden aday olsa o parti başkan adayı da Mehmet VAROL AK Partiden aday olsa Nevşehir de yüzde 80 le kazanırlar dı.
Avatar
akp li - 4 yıl önce
işe alırken ihdiyaç sahiplerini al başkan zegin encümenlerin yegenlerini deyil bunlarıda konuşturma akp li lerin sabrını zorlama
Avatar
R.K - 4 yıl önce
yap canim yap,sen yaptikca millet keyf aliyo sonuçta eniştesin,az bile ediyon bunlara
Avatar
Vatandaş - 4 yıl önce
ömrümde böyle pişkin insan görmedim
Avatar
SULUSARAYLI - 4 yıl önce
sana yakişir şekilde cevap hakkini kullanmişsin ben sana değil sana o koltuğa seni oturtanlara yaziklar olsun diyorum