banner461
banner195

"ÜNVER" Nevşehir Dev Yatırımlara Hazırlanıyor

Son yıllarda birbiri ardına gerçekleştirilen yatırımlarla gelişen ve değişen bir şehirciliğin sergilendiği Nevşehir, bu yıl içerisinde de ciddi projelerin uygulandığı bir merkez görünümüne kavuşacak.

"ÜNVER" Nevşehir Dev Yatırımlara Hazırlanıyor
06 Nisan 2017 Perşembe 09:24

banner143
banner134
Son yıllarda birbiri ardına gerçekleştirilen yatırımlarla gelişen ve değişen bir şehirciliğin sergilendiği Nevşehir, bu yıl içerisinde de ciddi projelerin uygulandığı bir merkez görünümüne kavuşacak.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Nevşehir Belediyesi olarak 2004 yılından beri ortaya koydukları yatırımlarla, şehircilik anlamında önemli bir  değişim-dönüşüm  çalışmalarına imza attıklarını ifade etti.

Önümüzdeki 2 yıl için 2.5 Milyar TL’lik bir yatırım planlaması yaptıklarını vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şehirde ihtiyaç duyulan bir çok tesisin bu kapsamda değerlendirilerek hayata geçirilmesine azami gayret göstereceklerini ifade etti.

Yatırım çalışmaları ile sürekli Türkiye’ye örnek olacak projeleri  gerçekleştirmeye özel bir önem verdiğini aktaran Ünver, planladıkları projeleri halkın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak   hazırladıklarını kaydetti.

Ünver  şöyle konuştu: “ Nevşehir sahip olduğu kültür, doğa ve tarihsel değerler ışığında  gerek ülkemiz ve gerekse dünyanın ilgi odağında olan bir şehir.

Dolayısıyla  gerek üzerinde yaşayan insanlar ve gerekse dünyanın dört bir yanından gelecek insanların rahatlıkla ziyaret edebileceği bir şehir konumundaki Nevşehir’de, belediye olarak  köklü bir alt ve üst yapı hareketliliğini ortaya koymaya özel bir çaba gösteriyoruz. 

Önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde planladığımız yatırımların değeri 2.5 Milyar Lira, eski para ile ifade edersek 2 Katrilyon 500 Trilyon lira civarında. Külliyemizin hemen yanı başında kadın ve erkek spor kondisyon parkı, botanik park, yürüyüş ve bisiklet parkuru, mesire parkı, Mostar köprüsü ve devamında sosyal tesisler, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Nevşehir Kapadokya Spor kompleksi ,ana yolların sıcak asfalt ile kaplanması  önemli yatırımların gibi önemli bir yatırım hareketliliğini yaşayacağız inşallah. “ diye konuştu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan - 2 yıl önce
Hangi parayla.hangi ekiple.nezaman...artık böyle laflara karnımız tok. .sen bozduğun yerleri yapta başka birşey istemiyoruz. .
Avatar
ali - 2 yıl önce
Once yolları yap
Avatar
Recep - 2 yıl önce
Yaptigin yol bir ayda bozuldu baskanim milletimizin parasini daha dikkatli harca lutfen