banner461
banner195

Ünver; “ Peygamberimiz, İnsanlık İçin Bir Rahmettir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kainatın efendisi yüce peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in doğum günü olarak da tüm İslam aleminde idrak edilen Mevlid Kandili nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Ünver; “ Peygamberimiz, İnsanlık İçin Bir Rahmettir”
01 Ocak 2015 Perşembe 15:10

banner143
banner134

 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından birinin de yüce peygamber efendimizin dünyayı şereflendirmesi olduğunu dile getirerek, tüm insanlık alemi için Peygamber efendimizin bir rahmet olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  kainatın efendisi yüce peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in doğum günü olarak da tüm İslam aleminde idrak edilen Mevlid Kandili nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Her türlü çirkinliğin içerisine düşmüş tüm insanlık aleminin içine düştüğü bu olumsuzluğun önüne geçilmesinde, tüm dünyanın en mutlu ve en sevindirici gelişmelerinden biri olarak da ele alınacak böylesine önemli bir doğum ile, insanlığın refah ve huzura giden yolu böylelikle keşfetme sürecine girdiğini belirtti.

Sevgi, şefkat ve merhamet peygamberi olan yüce peygamberimizin sadece İslam dünyası için değil, tüm insanlık için bir fırsat olduğuna vurgu yapan Nevşehir Belediye Başkanı  Ünver, mesajında daha sonra şunları kaydetti;  “ Din, dil ,ırk ayrımı yapmadan verdiği mesajla sadece müminlere değil, tüm dünya insanlığa kurtuluş reçetesi ortaya koyan fahri kainat peygamberimiz, yaşadığı dönemde ahlakı, örnek kişiliği ile büyük bir toplum önderi olduğunu ispatlamıştır .Allah’tan aldığı vahiyleri paylaşarak müminler başta olmak üzere tüm dünya insanlarının kıyamete kadar olan süre içinde  mutluluğu için mücadele eden yüce peygamberimizin hayatını iyi idrak etmek ,her Müslüman için temel bir vazifedir. Kendine her türlü kötülüğü yapanları, onu öldürmeye kararlı müşrikleri bile büyük bir şefkat örneği göstererek affeden yüce peygamberimizin, doğumu insanlık adına da ciddi bir önem taşımaktadır. Onun için yüce peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(S.A.V.)’in  dünyayı şereflendirdiği bu geceyi de çok iyi idrak etmek gerekir. Bu vesile ile tüm inananların Mevlid kandillerini tebrik eder, bu gecenin inananlar için hayırlara vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz eder, değerli halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.