banner461

Ünver: "Şehrin vazgeçilmez unsurları STK'lardır"

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sivil toplum kuruluşlarının (STK) şehrin gelişmesi ve büyümesi için önemli misyonlar üstlendiğini söyledi.

banner503
Ünver: "Şehrin vazgeçilmez unsurları STK'lardır"
31 Mayıs 2016 Salı 20:32

banner143
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, "Şehrin vazgeçilmez unsurları STK'lardır" dedi.

Ünver "Nevşehir Belediyesi olarak ilimizi daha iyi yerlere nasıl getiririz bunun çabası içerisindeyiz. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları da bir şehrin gerek ekonomik gerek sosyal anlamda vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bir şehir için STK'lar o şehrin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bizde o nazarla bakıyoruz. Toplumun içerisinde insanların nabzını en iyi şekilde ölçen ve onlarla bire bir muhabbette olan, onlarla bire bir bir şehrin gelişmesi için çalışanlar STK'lardır. Biz yerel yöneticiler olarak STK'larımızın bilgi birikiminden her zaman faydalanacağız" dedi.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sivil toplum kuruluşlarının (STK) şehrin gelişmesi ve büyümesi için önemli misyonlar üstlendiğini söyledi.

Nevşehir Rehberler Odası (NERO) başkanlığına yeni seçilen Murat Dinç ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti. Geçen ay yapılan genel kurul sonrasında başkan seçilen Murat Dinç ve üyelerini tebrik eden Ünver, profesyonel turist rehberlerini bir çatı altında toplayan NERO’nun, yeni yöneticilerine görev dönemlerinde başarılar diledi. Belediye olarak her sivil toplum örgütü ile yakın işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Ünver, sivil toplum örgütlerinin şehrin gelişmesi ve büyümesi için önemli misyonlar üstlendiklerini vurguladı.

NERO Başkanı Murat Dinç de odalarının yetki alanına Nevşehir’in yanı sıra Kayseri, Aksaray, Niğde, Sivas ve Kırşehir’in de girdiğini belirterek, toplam 6 ilde 571 profesyonel rehber ile bölge ve ülke turizmine ciddi katkılar sağlama noktasında çalışma yaptıklarını söyledi. Kapadokya bölgesindeki turizmin daha da gelişmesi anlamında profesyonel turist rehberlerinin öncü bir görev üstlendiklerine inandıklarını aktaran Dinç, bu görev inancı içerisinde tüm profesyonel rehber arkadaşları ile işbirliği içinde çalıştıklarını vurguladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.