banner461
banner195

Ürgüp ASM ve TOKİ ASM’ye Yeni Atama Yapılacak

İlimiz Nevşehir deki aile hekimliği bölgelerinden Ürgüp Aile Sağlığı Merkezi ve TOKİ Aile Sağlığı Merkezi’nde istifa sonucu boşalan Aile Hekimliği Pozisyonları için Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği hükümlerine istinaden, 31/07/2013 tarihinde saat 15:00′da Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda ek yerleştirme işlemi yapılacak.

Ürgüp ASM ve TOKİ ASM’ye Yeni Atama Yapılacak
18 Temmuz 2013 Perşembe 14:19

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İlimizdeki aile hekimliği bölgelerinden Ürgüp Aile Sağlığı Merkezi ve TOKİ Aile Sağlığı Merkezi’nde istifa sonucu boşalan Aile Hekimliği Pozisyonları için Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği hükümlerine istinaden, 31/07/2013 tarihinde saat 15:00′da Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda ek yerleştirme işlemi yapılacak.

Tercihte bulunmak isteyen hekimler, 26.07.2013 Cuma günü mesai bitimine kadar kendilerinden istenilen belgeleri, Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Evrak Kayıt Birimine kayıt yaptırdıktan sonra, Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şubesine müracaat edeceklerdir. Posta, faks, e-posta v.b. yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Yerleştirme işlemine, adayın kimlik belgesiyle birlikte bizzat kendisinin gelmesi şart. Ancak hastalık raporu, acil durum, yakının vefatı vb. mücbir mazereti bulunanlar noterden Nevşehir İli Aile Hekimliği 2013/4 Ek Yerleştirme İşleminde sıram geldiğinde şahsım adına yer belirleme ve sözleşme yapma yetkisini veriyorum” ibaresi olan vekaletname ile vekil kıldıkları kişi katılabilir. Ek yerleştirmeye esas son listede olup yerleştirmeye katılan hekimler ya da vekilleri ek yerleştirme süresince idari izinli sayılacaklar. Boşalan aile hekimliği birimini seçen hekim, aile sağlığı merkezinde tahsis edilen poliklinik odasını da seçmiş olacaktır. Ancak sözleşmeli aile hekimi, görev yaptığı aile sağlığı merkezine bağlı başka bir aile hekimliği birimini seçerse poliklinik odasını değiştirme zorunluluğu yok. Ek yerleştirme işlemi sonunda görev yeri değişen aile hekimleri ile ilk defa atanan aile hekimleri 01Ağustos 2013 tarihi itibariyle yerleştiği aile hekimliği biriminde göreve başlayacak.

25.01.2013 tarih ve 28539 sayılı Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslar başlıklı Ek-1, 2. maddesinde “Kadrosu veya pozisyonu pilot ilde olmak şartı ile o ilin kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan aile hekimliği uzmanları, tabipler ve diğer uzman tabiplerden muvafakati verilenler başvuru yaparlar.” hükmü mevcuttur. Bu hükme göre Bakanlığımız dışındaki kurum ve kuruluşlardan aile hekimliği ek yer belirleme işlemine katılmak isteyen hekimler muvafakatleri ile birlikte başvuru yapacaklar.

Bakanlık kadrolarında çalışan hekimler ise ön başvurularını yapacak, muvafakati verilenler kesin başvuru yapmış sayılarak kesinleşmiş ek yerleştirme listesine alınacaklar. Kesinleşmiş ek yerleştirme pozisyon ilanı ve kesinleşmiş başvuru listesi 30.07.2013 tarihinde, Halk Sağlığı Müdürlüğü internet sitesinden yayınlanacak.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.