banner461
banner195

Ürgüp Emniyetinden hırsızlık olaylarıyla ilgili işbirliği çağrısı

Ürgüp Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Ürgüp’te daha önce meydana gelen olaylarda olduğu gibi son günlerde yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili de vatandaşları uyararak işbirliği çağrısı yaptı.

Ürgüp Emniyetinden hırsızlık olaylarıyla ilgili işbirliği çağrısı
04 Mart 2014 Salı 14:14

banner143
banner134

 Ürgüp Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Ürgüp’te daha önce meydana gelen olaylarda olduğu gibi son günlerde yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili de vatandaşları uyararak işbirliği çağrısı yaptı.

Geçtiğimiz yıllarda Ürgüp’te meydana gelen evden hırsızlık olayında vatandaşların sağduyusu ve işbirliği ile kısa sürede suçluların yakalandığı belirtildi. Açıklamada, ayrıca “çok kısa bir zaman önce de ilçemizde mahalle aralarında yolcu taşımacılığı yapan dolmuşları soyma girişimi de vatandaşların özverisi ve emniyetle olan diyalogu sayesinde kısa sürede çözüldü. denildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtelif mahallelerde 4 ekibin aralıksız görevli olduğu ve bir ekibin gecede  ortalama 400 km yol yaptığı, vatandaşların endişelenmemesi, bu gibi olaylar için emniyet güçlerinin var olduğu, yalnızca daha çok mağduriyet olmaması için birkaç hususta bilgilendirmenin ve ek tedbirin daha faydalı olacağı düşünülmüştür. Denildi.

Bölgenin yapısı itibarıyla yerleşimin dağınık ve evlerin genelde müstakil olmasının kontrol noktasında zorluklar çıkarması ve Ürgüp’ün farklı noktalardan çok fazla girişi olması sebebiyle vatandaşlarla işbirliği yapılarak bu olayların da kısa sürede önleneceği düşünülmektedir.

Son hırsızlık olaylarıyla ilgili birkaç bilgi:

1-      Her zaman olmakla birlikte ağırlıklı olarak hafta sonları tercih ediliyor. Her saat olduğu gibi ağırlıklı olarak 01:00 ile 05:00 saat aralığı tercih ediliyor.

2-      Mobese ve herhangi bir işyerinin kamerasının olmadığı noktalar ile sokak lambasının olmadığınoktalar tercih ediliyor.

3-      Hırsız ya da hırsızlar müstakil ve villa tarzı evlere balkonun plastik pvc kapısından giriyor, olaylar sadece Ürgüp’te değil Avanos’ta da son günlerde artış gösterdi.

4-      Evde herhangi bir elektronik eşyaya dokunulmuyor, iphone, laptop, lcd tv gibi yükte hafif pahada ağır hiçbir şey çalınmıyor. Sadece mücevherat ve para çalınıyor.

Bu olayı da kısa süreceği düşünülen Ürgüp Emniyet Müdürlüğünün tecrübeli ekiplerinin Ürgüp’te ikamet eden vatandaşlardan tedbir ve işbirliği konusunda desteğe ihtiyacı var.

1-      Vatandaşlar şüphelendiği her şahıs ve her durumda 155 Polis hattını arayarak olay yeri ve olayla ilgili net bilgi vermesi,

2-      Ailelerin evini terk edecekleri durumlarda komşularına bilgi vermesi, evde olmasa dahi lambaları açık bırakması,

3-      Şüphe duyulan her kişiyle ilgili İhbarı ulaştıran kişinin kimliğinin kesinlikle gizli tutulacağının, bu sebeple vatandaşların hiçbir şeyden çekinmeden rahatlıkla emniyetle işbirliği yapabileceği belirtildi.

 

Olaylarla ilgili ayrıca Ürgüp emniyeti tarafından ilave tedbirlerin de alındığı, vatandaşların tedirgin olmaması, Ürgüp’teki huzur ve güven ortamının hiçbir sebeple zedelenemeyeceği, sadece tedbir amaçlı bunların bilinmesi gerektiği belirtildi.

Faruk Özzengin Ürgüp ten Bildiriyor...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.