banner461
banner195

Ürgüp Projesini Avanos’a Kaptırdı

Nevşehir’in sosyal ve kültürel açıdan en gelişmiş iki ilçesi durumunda bulunan Avanos ve Ürgüp arasında son yıllarda ciddi farklılıklar göze çarpıyor.

Ürgüp Projesini Avanos’a Kaptırdı
15 Temmuz 2013 Pazartesi 13:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in sosyal ve kültürel açıdan en gelişmiş iki ilçesi durumunda bulunan Avanos ve Ürgüp arasında son yıllarda ciddi farklılıklar göze çarpıyor.

Ürgüp eski belediye başkanı Bekir Ödemiş’in ilk kez gündeme taşıdığı gondolla gezi keyfi projesini Ürgüp belediyesi geçen süre içerisinde ne yazık ki Avanos ilçesine kaptırdı.

8 Yıla yakın bir süre Ürgüp belediye başkanlığı görevinde bulunan Bekir Ödemiş’in birini deyim yerinde ise Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü hayata geçirdi ama Avanos’ta.

Şimdilerde gondol da yapılan nikah merasimleri ile Türkiye’nin tanıdığı bir sayfiye merkezi haline gelen Avanos gondol keyfi konusunda Ürgüp’e gol attı.

Kültürel ve Sosyal açıdan Avanos ilçesinin gerisinde kalan Ürgüp’ün Ak Partili belediye başkanı Fahri Yıldız’ın bu konuda karnesine düşük bir not eklenebilir.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
ürgüpten ırmak geçseydi 3 yıl önce değil 30 yıl önce bunlar hayata geçirilirdi. kaptırdı kelimeside yanlış ürgüpten geçen bir ırmak yok aynı şartları taşısada ürgüp yapmasa o zaman katılırım.
Avatar
başhisar - 5 yıl önce @ürgüp
ırmak yok doğru ama baraj var.şu düzende sade bu projeler değil.genel itibariyle ürgüp gündemde yok.ürgüpün karizması kalmadı.cazibesi kalmadı .mesele ırmak veya baraj değil .sen asıl meseleyi anlamamışın.ürgüplünün yüzüne bak,soru sormana gerek yok
Avatar
ürgüp sevdalısı - 5 yıl önce
bu haberinize aynen katılıyorum.sadece bu konuda değil her konuda avanos ürgüp'e fark attı.bunun nedeni ise avanosun müthiş belediye başkanı mustafa körükçü.bizim başkanımız ise memur zihniyetli fahri yıldız..fark ortada..fazla söze ne gerek.
Avatar
ödülün en güzeli sandıkta verilir - 5 yıl önce
çevre bakanı gen.md.ödül almış.bilbordlarda boy boy reklam.neymiş bu ödülü ürgüplülere almış.ürgüplü ödülü sana sandıkta verecek ama o şansı sana verirlerse.dua et aday göstermesinler.eğer aday olursan o zaman türküye gündemine oturursun.ürgüplü vereceği cevabın zamanını da bilir,hoşafı içmeyide bilir.