banner461
banner195

Ürgüp Sarıhıdır Fide Seracılığında adından söz ettiriyor

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Sarıhıdır Köyünde son yıllarda domates, salatalık, biber gibi sebzelerin fideleri yetiştirilerek başta Ürgüp olmak üzere bölge genelinde satışı yapılıyor.

Ürgüp Sarıhıdır Fide Seracılığında adından söz ettiriyor
31 Mart 2015 Salı 22:59

banner143
banner134
Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Sarıhıdır Köyünde son yıllarda domates, salatalık, biber gibi sebzelerin fideleri yetiştirilerek başta Ürgüp olmak üzere bölge genelinde satışı yapılıyor.

Sarıhıdır’ın yüksek yamaçlarında kurulan seralarda yetiştirilen çanak domates, sivri biber ve salatalık yerli olması sebebiyle bölge çiftçileri ve hobi bahçeleri için tercihin başında geliyor. Geçtiğimiz 2 yılda deneyerek başarıya ulaşan Sarıhıdırlı çiftçiler, son yıllarda üretilen sayıyı arttırarak satışa sunuyor.

Sarıhıdır Köyü Muhtarından alınan bilgiye göre Sarıhıdır köyünden geçen kızılırmak’tan basılan sularla 200 binin üzerinde sebze fidesi yetiştiriliyor, Daha önceki yıllarda Tokat, Mersin gibi illerden gelen fideleri tercih eden vatandaşlar son yıllarda yerli ve verimli olduğunu denediği Sarıhıdır fidesine rağbet gösteriyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.