banner461
banner195

Ürgüp'te FETÖ'ye Ait bu Bina Artık Öğrenci Yurdu Oldu

15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından, Türkiye Cumhuriyeti Devletine geçen FETÖ yapılanmasına ait olan gayrımenkul, Ürgüp'te Anadolu İmam Hatip Lisesinin Öğrenci Yurdu olarak hizmet verecek.

Ürgüp'te FETÖ'ye Ait bu Bina Artık Öğrenci Yurdu Oldu
26 Eylül 2016 Pazartesi 19:28

banner143
banner134
15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından Türkiye Cumhuriyeti Devletine geçen FETÖ yapılanmasına ait olan gayrımenkul, Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesinin Öğrenci Yurdu olarak hizmet verecek.
15 Temmuz Askeri Darbe girişimiyle Ülkeyi yakıp yıkmaya milleti yok etmeye kalkışan Fetö /PDY örgütüne mensuplarına ait olan ve Devlet tarafından el koyulan Ürgüp'ün Sivritaş Mahallesi - Mahmut Baltacı Sokakta bulunan bina İmam Hatip Lisesi öğrencileri için Yurt oldu.

Daha önce bir dönem dersane, ardından özel okul, akşamları ise sohbet adı altında toplantıların yapıldığı bina, milletten toplanan Himmet (Haraç) paralarıyla yapılmış, bina önceden bir şirket adına kayıtlı iken, Şubat 2015 tarihinde özel bir şahsa devredilmişti.

Yurdun tabelası asılarak 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminden itibaren 64 kız-64 erkek Öğrenci barındıracak bina, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösterecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.