banner461

Vali Aktaş, Diriliş Meydanından Vatandaşlara Hitap Etti

Nevşehir’de, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Nevşehir halkı ile buluşan Valisi Aktaş diriliş meydanından halka hitap etti.

banner503
Vali Aktaş, Diriliş Meydanından Vatandaşlara Hitap Etti
16 Temmuz 2017 Pazar 01:29

banner143
banner134
Nevşehir’de, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Nevşehir halkı ile buluşan Valisi Aktaş diriliş meydanından halka hitap etti.

Diriliş Meydanında oluşturulan platformda mehter takımının sunduğu kahramanlık marşlarının dinletisiyle başlayan anma programına İlimiz Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşu yetkilileri, basın mensupları ve 7’den 70’e vatandaşlar katıldı.

İlimiz Valisi İlhami Aktaş Diriliş Meydanında vatandaşlara yaptığı konuşmasında;

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir araya geldiğimiz bu gecede meydanları dolduran bütün vatandaşlarımı kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler Aynı saatlerde hiçbir akılla izah edilemeyecek, hiçbir memleketin başına gelmeyecek, hiçbir aklı başında bir insanın tenezzül edemeyeceği bir olayla Nevşehir’de karşılaştık.

Türkiye’de bu saatlerde gözü dönmüş terör örgütü ve yandaşlarının üniformaya bürünmüş, aklını kiraya vermiş insanların kendilerinin de ne yaptıklarını bilmedikleri bir olayı başlatıp milletin başına bir bela getirmekte iken, Allah muhafaza ki Allah hepimizi korudu, ezanlar bu memlekette dinmedi, insanlar birbirine girmedi, milletimiz birbirine düşmedi. Yakın coğrafyamızdaki Suriye, Irak durumuna düşmedik çok şükür.  

Nevşehir’de yeni göreve başlamışım Ramazan ayı içerisinde, bu saatlerde Ankara’daki arkadaşlarımız dostlarımızın olayların başladığını bildirdiğinde 10-15 dakika sonra başta Sayın Genel Sekreterimiz, Belediye Başkanımız İl Başkanımız, Emniyet ve İl Jandarmadaki arkadaşlarımız sanki önceden randevulaşmış gibi kendimizi bu saatlerde Valiliğimizin önünde hazır bulduk. Ne olduğunu ne bittiğini anladığımızda çok bir şey kaybetmemiştik. İnsanın hiçbir zaman unutamayacağı, hiçbir zaman gözlerinin önünden gitmeyeceği, Sayın Cumhurbaşkanımızın da yıllarca söylediği gibi hiçbir zaman unutamayacağımız hain bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya olduğumuzu anladık.

Biraz daha zaman geçtiğinde 5-10 dakika yarım saat, bir saat geçtiğinde, darbenin her türlüsünü gördük ama dini görünümlü bir terör örgütünün yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir memlekette hiçbir zaman başımıza gelmeyecek bir olayı başımıza getirdiğini anladık. Ama çok şükür sizlerin ferasetiyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın en kısa zamanda olaya el koymasıyla, ailesini kendi canını hiçe sayarak yollara düşmesiyle, insanları meydana çağırmasıyla bu darbe teşebbüsünün üstesinden hep beraber geldik. O gün o gece Nevşehirli hemşerilerimiz yine bu saatlerden itibaren bir ay süreyle aynı coşkuyla bizi bırakmadılar.
O gece verdiğiniz destek, o gece gösterdiğiniz kahramanlık, o gece petrollerde marketlerde sıraya girmeyip, Valiliğin, partinin önünde, meydanlarda bayrakları dalgalandırmanız her türlü hesabı tersine çevirdi. Ben eminim ki bir sürü kardeşimiz o gece Nevşehir’den Ankara’ya İstanbul’a gitmek için biz de keşke şuan Boğaziçi Köprüsünde olsaydık diye hayıflanan bir sürü kardeşimizi gördük.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz başta olmak üzere özellikle FETO ile mücadele çerçevesinde İçişleri Bakanımızın öncülüğünde Diriliş Meydanında verdiğimiz sözleri tutarak, bu hain terör örgütün bertaraf edeceğimizi, bunları artık devletin beslemeyeceğinin sözünü verdik. Bir süre zarfında inanın bu terör örgütüyle mücadele ettik, size verdiğimiz sözü tuttuk, adliyemizle, emniyetimizle jandarmamızla beraber Nevşehir’den kamudan bu insanların temizlenmesi için elimizden gelen tüm çabaları sarf ettik. Ben Allah’ın milletimize böyle günler yaşatmamasını diliyorum.

16 Temmuz sabahını gözlerimizin önüne getirip neler olabileceğini düşünerek, uyanık olacağız, diri olacağız, bu Türk Milletinin nelere kadir olduğunu, bu Türk Milletinin Reisi ile beraber neler yapabileceğini unutmayacağız. İnşallah dünya döndükçe ebediyete kadar bu ülkenin topraklarında Dilimize, dinimize, namusumuza, şerefimize söz getirmeden bu akşam burada olduğumuz gibi dimdik bir arada yaşayacağız inşallah.

Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum Allah’a emanet olun.”dedi.
Daha sonra program çeşitli etkinliklerle devam etti.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.