banner461

Vali Ceylan dan Sıcak Asfalt Müjdesi

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir de 200 km sıcak asfalt yapılacak dedi

banner503
Vali Ceylan dan Sıcak Asfalt Müjdesi
09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:16

banner143
banner134

 Vali Mehmet Ceylan, İl Özel İdaresi tarafından yapılan Ürgüp-Başdere yolunda incelemelerde bulundu. Beraberinde Ürgüp Kaymakamlığına vekâleten bakan Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan ve İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Uğur Akgüllerle çalışma yapılan yolu inceleyen Ceylan, kısa sürede çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

 

16 km’lik yolda önümüzdeki günlerde çalışmaların tamamlanacağını ifade eden Ceylan, İl Özel İdaremiz 200 km yol yapacak bu yıl. 25 km’si tamamlandı. Yollarla ilgili bir problem yok şuanda. Yama çalışmaları da devam ediyor dedi.

 

Yolların neden sıcak asfalt olmadığı konusuna da değinen Ceylan, “Bizde çok istiyoruz. Ama biliyorsunuz sıcak asfalt yapmak için gerçekten büyük bir maliyet çıkıyor. Bu maliyet de bizim özel idare bütçesi ile yapabileceğimiz özellikle köy yolları için rantabl gözükmüyor. Çünkü araç trafiği yeterli değil. Oraya yapacağımız yatırım ile elde edeceğimiz fayda ve yaptığımız yatırımın maliyeti karşılaştırıldığında arada büyük bir uçurum oluşuyor. Yılda 200 civarı aracın gittiği yolu sıcak asfalt yapmak uygun değil. Ama karayolları ağındaki Ürgüp-Nevşehir, Avanos-Nevşehir yollarının kesinlikle sıcak asfalta dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Karayolları bu yıl içerisinde sıcak asfalt yapımına başlayacak.” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selim balalan - 6 yıl önce
Hic zannetmiyorum ama insallah yollar asfalt olur, köyde mi yasiyoruz sehirde mi belli degil.
Avatar
kadir - 6 yıl önce
Ulan madem araç trafiği çok olan yere sıcak asfalt yapılıyor merkezde her yer neden parke döşeme??? Çarşı içi asfalttı hasan paşa geldi taş yaptı. Aldığınız bedduanın haddi hesabı yok vali bey ve belediye başkanı! İşinizi adam gibi yapın beddua yerine dua alın. Niğde belediye başkanını mrnek al biraz hasan paşa adam ara yollara bile beton asfalt yaptırdı 10 numara yolları var. Bizde nevşehirde yollardaki bonuslardan kaçmak için bildiğin direksiyonda ter döküyoz.
Avatar
parke sevdalısı - 6 yıl önce
belediye çok sağlam taş döşüyor,elinden gelse il sınırına kadar döşeyecek.nevşehire bu belediye müstehak.