banner461
banner195

Vali Ceylan'dan Bayram Mesajı

Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

Vali Ceylan'dan Bayram Mesajı
27 Ekim 2014 Pazartesi 16:06

banner143
banner134
Türkiye Cumhuriyeti geçen 91 yılda uluslararası siyasette çok önemli bir seviyeye gelmiş, ekonomik, kültürel, eğitim ve askeri konularda da önemli bir mesafe kat edip dünya devletleri içerisinde hatırı sayılır bir konuma gelmiştir. Muhakkak ki bunda gücünü milletinden alan demokratik bir Cumhuriyet rejiminin olması önemli rol oynamıştır.

Bundan sonrada Türkiye Cumhuriyeti önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği, evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürülecektir.

Bizler, zengin bir kültür mirasının sahibi, doğusundan batısına kuzeyinden güneyine yüzyıllardır yaşadığı topraklarda millet olmanın, bir ve beraber olmanın gücüyle bugün dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktayız. Elde edilen bu başarının sürdürülmesinden birer vatandaş olarak hepimin sorumlulukları bulunmaktadır. Bu nedenle her zamankinden çok çalışmalı, Cumhuriyet rejiminin sağladığı demokratik özgürlükler ortamında, bu bereketli coğrafyanın nimetlerinden ve imkânlarından herkesin faydalanmasına gayret etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.