banner461
banner195

Vali İlhami Aktaş'ın 10 Kasım Mesajı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ölümünün 80. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj Yayımladı.

Vali İlhami Aktaş'ın 10 Kasım Mesajı
09 Kasım 2018 Cuma 23:58

banner143
banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş yayınladığı mesajında;  

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak bizlere en değerli mirası bırakan, milletimizin bağımsız yaşamasını her şeyin üstünde tutarak, büyük mücadeleyi başlatan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde Kendisini özlem, saygı ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi analiz etmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919’da başlayıp 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve diğer tüm Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum." dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.