banner461
banner195

Valilik’ten EDES Hatırlatması

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, EDES projeleri için son başvuru tarihinin 01 Eylül 2014 olduğu hatırlatılırken, başvuruların İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğüne yapılacağı bildirildi.

Valilik’ten EDES Hatırlatması
06 Ağustos 2014 Çarşamba 18:08

banner143
banner134

 Valilik’ten EDES Hatırlatması

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, EDES projeleri için son başvuru tarihinin 01 Eylül 2014 olduğu hatırlatılırken, başvuruların İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğüne yapılacağı bildirildi.

Açıklamada; “Engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanına katılımlarını sağlanmaya, koruyucu ve önleyici hizmetleri geliştirmeye ve engellilik konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 2011 yılından bu yana uygulanmakta olan Engelliler Destek Programının (EDES) 2014 Programı Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak illerinde uygulanması için proje teklif çağrısı başlamıştır.  Engelli Destek Programı (EDES) ile yerel dinamiklerin harekete geçirilerek, toplumun engellilik ve engelliler konusunda bilinç düzeylerinin ve duyarlılıklarının artırılması, engellilik nedenlerinin tespit edilmesi, koruyucu ve önleyici hizmetlerin geliştirilmesi, engellik oranlarının azaltılması, engelliliğin etkilerinin en aza indirilmesi, engellilerin psikososyal ve tıbbi rehabilitasyonunu sağlamayı amaçlayan projelerin desteklenmesi öngörülmekte. 2014 Engelliler Destek Programı proje teklif çağrısına kamu kurum ve kuruluşları, özel idare, belediyeler, üniversite ve meslek odaları başvuruda bulunabileceklerdir. Okul, rehberlik araştırma merkezi, halk eğitim merkezi, çocuk, gençlik, bakım, rehabilitasyon, aile danışma ve sosyal hizmet merkezleri, huzurevi gibi kamu kuruluşlarımızın proje başvuruları bağlı bulundukları il ve ilçe müdürlükleri tarafından yapılabilecek. Teklif edilecek projelerin bütçe alt sınırı 10.000 TL; üst sınırı 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Teklif çağrısına ilişkin ayrıntılı bilgilere (başvuru esasları, başvuru formu, görünürlük kuralları, sözleşme örnekleri gibi tüm bilgi ve belgeler) www.ozida.gov.tr/odes/odes_2014 adresinden ulaşılabilir. Proje başvuruları 01 Eylül 2014 kadar Valiliğe (İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü) yapılacak” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.