banner461
banner195

Vatandaş Tepkili

Nevşehir’de Valilik binalarında daha önce ilk giriş katında bulunan Yazı İşleri Müdürlüğünün 3. kata çıkarılmasına Vatandaş tepkili.

Vatandaş Tepkili
21 Şubat 2013 Perşembe 18:06

banner143
banner134

 Hükümet konağında uzun yıllar giriş katında hizmet veren Yazı İşleri Müdürlüğünün Vatandaşla ne işi olur diyenlere, şu ana kadar kamu kurum ve kuruluşlarına dilekçe ile başvurmak zorunda kalmayanlara hemen hatırlatalım. Kamu kurum ve kuruluşlarına eğer bir dilekçe ile başvuru yapacaksanız önce Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı Dilekçe bürosuna dilekçenizi onaylatmanız, daha sonrasında hangi kuruma dilekçenizi verecekseniz oraya götürmeniz gerekiyor.

Hal böyle olunca, giriş katından üçüncü kata taşınan dilekçe bürosuna ulaşmak için özellikle yaşlı ve özürlü vatandaşların işi bir hayli güçleşiyor. Asansörü de bulunmayan Hükümet konağının özürlü bir vatandaşın dilekçe verecek olması ihtimaline karşın ne yazık ki hazırlıksız olduğu da apaçık görülüyor.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
nevşehir valiliği bence sakat, yaşlı, hasta ve garip gurabayı eskiden olduğu gibi toprağa gömsün. bu insanları adam yerine koymadıktan sonra bırakın boşa kalabalık etmesinler. koskoca hükümet konağı binasında asansör yok engelli bir vatandaş yaşlı bir nine geliyor bir ürün hakkında şikayette bulunacak tüketici hakem heyeti en üst katta, hacca gidecek müftülük 3. katta, milli eğitime geliyor 3. katta, valilik evrak işlerine geliyor 3. katta nasıl çıkacak bu insanlar bu katlara o halde bu insanlar ortalıkta kalabalkı etmesin valiliğin emri ile gömülsünler.ne de olsa bu insanlara devletin kapıları kapatılmış. asansörden yıllardır söz ediliyor kimse takmıyor. devletin kapısı burası beyler kahvehane değil.