banner461
banner195

Yağışlı Havalarda Bu Yollara Dikkat !

Meteoroloji verilerine göre ilimizde önümüzdeki günler yağışlı ve soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Kar yağışı ile birlikte ilimizin değişik merkezlerindeki yol güzergahları sürücüler açısından büyük risk taşıyor.

 Yağışlı Havalarda Bu Yollara Dikkat !
13 Mart 2014 Perşembe 12:23

banner143
banner134

 Yağışlı Havalarda Bu Yollara Dikkat !

NEVŞEHİR(MHA) Meteoroloji verilerine göre ilimizde önümüzdeki günler yağışlı ve soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Kar yağışı ile birlikte ilimizin değişik merkezlerindeki yol güzergahları sürücüler açısından büyük risk taşıyor.

Gerek aşırı kar yağışının kaydedilmesi, gerekse buzlanma olasılığının yüksek oluşu gibi nedenlerle ilimizde riskli yollar olarak adlandırılan yol güzergahlarında araç sürücülerin dikkatle seyir etmeleri gerekiyor.

Edinilen bilgiye göre, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesi sınırları içerisinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi güzergahında araç sürücülerinin çok dikkatli araç kullanmaları gerekiyor. Öte yandan Aksaray – Nevşehir il sınırına yakın bir alanda bulunan Alayhan yokuşu da dikkat edilmesi gereken güzergahlar arasında. 

Ürgüp ilçesine ulaşımın sağlandığı ve Panoromik seyir noktasının hemen altından başlayan yol güzergahında da gerek keskin viraj gerekse aşırı buzlanma nedeniyle araç sürücülerinin dikkatli seyir etmeleri gerektiği bildiriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.