banner461
banner195

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda İhale Süreci Sürüyor

Tamamlandığında Nevşehir’e son yıllarda kazandırılmış olan en önemli spor yatırımlarından biri olacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yeniden ihale süreci devam ediyor.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda İhale Süreci Sürüyor
07 Kasım 2014 Cuma 16:57

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Tamamlandığında Nevşehir’e son yıllarda kazandırılmış olan en önemli spor yatırımlarından biri olacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yeniden ihale süreci devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre; söz konusu yarı olimpik yüzme havuzunun inşasını üstlenen yüklenici firma işi tamamlayamadı. Son aşamaya getirilen ve belirlenen süresinin öncesinde teslim edilebileceği ifade edilen havuz ne yazık ki ikinci bir ihale yapılmasına kaldı.

Gençlik Spor Bakanlığının ihalesini yapması dolayısıyla Ankara’dan gelen bir heyetin inşaatın son durumunu incelemesinin ardından şimdi yeniden ihale süreci başlatılacak. Bu sürecin tamamlanmasının ve yeni yüklenici firmanın işe başlamasıyla birlikte muhtemelen olimpik havuzun önümüzdeki yılın ilk aylarına kadar teslimi gecikebilecek.

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç’ın temelini attığı yarı olimpik yüzme havuzunun fiziki gerçekleşmesi iki ay öncesine kadar istenilen seviyesinin üzerine çıkarken, tamamlanarak hizmete girmesi durumunda tesis son 10 yılda ilimize kazandırılmış olan en önemli spor yatırımların başında yer alacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
personel - 4 yıl önce
Son 20 yılın en kötü yönetimi
Avatar
sporcu - 4 yıl önce
yan yana iki havuz ikiside devletin ikiside yarı olimpik bu yapılan tam olimpik olsa veya bitane olsada tam donanımlı olsa he mevsim açık kalsa daha iyi olmazmıydı ? vay memleketim vayy....