banner461
banner195

Yetki Belgesi Zorunluluğu Genişliyor

Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Resmi Gazete’ de yayımlanan "Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik " uyarınca İnşaat ve tesisat işlerinde yetki belgeli usta çalıştırılması zorunlu olduğu belirtildi.

Yetki Belgesi Zorunluluğu Genişliyor
25 Mayıs 2013 Cumartesi 11:08

banner143
banner134

 Yönetmelik gereği Geçici Ustalık Yetki Belgesi verilebilmesi için, 16 Aralık 2010 tarihinden önce ilgili meslekte çalışmışlığını gösteren belge ile 01 Ocak 2015 tarihine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurulması zorunlu hale getirildi.

Bu kapsamda Geçici Ustalık Belgesini alanlar daha sonra 2015 yılına kadar Mesleki Yeterlilik Kurumu ve bu kurumca yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından verilecek olan 32 - 40 saatlik kurslara katılarak geçici belgesini kalıcı belgeye çevirmeleri gerekmekte.

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin hükümlerine göre Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile özel bir firma arasında imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü ile “Geçici Ustalık Yetki Belgeli Eğitim” kursu açıldı.

Geçici Ustalık Yetki Belgeli Kurslara Müracaat için ilgililerin Nüfus Cüzdanı, iki adet fotoğraf ve Geçici Ustalık Yetki belgesi ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekiyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.