banner461
banner195

Ziyarettepe Eteklerine 5 Bin Fidan Dikilecek

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü Avanos ilçesi sınırlarındaki Ziyarettepe dağı eteklerine 5 bin adet fidan dikimi yapacak.

 Ziyarettepe Eteklerine 5 Bin Fidan Dikilecek
15 Mayıs 2013 Çarşamba 21:36

banner143
banner134

 Ziyarettepe Eteklerine 5 Bin Fidan Dikilecek

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü Avanos ilçesi sınırlarındaki Ziyarettepe dağı eteklerine 5 bin adet fidan dikimi yapacak.

Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Avanos ilçesinde bu ay içerisinde başlatılacak çalışmalarla 5 bin dolayında fidanın toprakla buluşturulacağını, yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde Ziyarettepe mevkiinde 5 bin adet fidan dikiminin yapılacağını söyledi.

Ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala köyü mevkiinde daha önce yapılan ağaçlandırma çalışmalarının rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmalarının da bu ay içerisinde başlatılacağını kaydeden Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Kozaklı ilçesine bağlı Karahasanlı kasabasında yine daha önceden yapılan ve 60 bin dolayında fidanın toprakla buluşturulduğu çalışmanın ardından ot alma, çapa çalışmalarının da yakın zamanda yapılacağını ifade etti.

Bu çalışmaların Orman İşletme Müdürlüğü personeli tarafından yapılacağını kaydeden Satırlı, “İlimiz genelinde geçtiğimiz aylarda fidan dikimi yaptığımız ağaçlandırma çalışmalarının ardından ağaçlandırılan bölgelerin bakımı, sulanması, çapa ve rehabilitasyon çalışmalarını yine ihmal etmeden yerine getiriyoruz. Amacımız sadece fidan diki ile kalınmayıp fidanların yetişmesini sağlamak” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kim - 5 yıl önce
orman açısından türkiyenin en fakir birkaç ilinden biriyiz lütfen bu çalışmaları çok daha arttırın
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
senelerdir fidan dikilir şimdiye kadar toroslar gibi her tarafımızın orman olması gerekirdi. neden olmadı fidan toprağa ulaştı iki resim çekildi, bir cevap yazı yazıldı iş bitti. bu fidanların sulaması yapılmazsa bu memlekette ordman olmaz.bunca zamandırbakımı yapılacak kadar fidan dikilseydi gerçekten etrafımız orman olurdu diye düşünüyorum.