banner461
banner195

Zulme Karşı Sabaha Kadar Dua Edip, Kuranı Kerim Okudular

Nevşehir’de aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bulunduğu grup Mısır’da Müslümanların katledilmesine tepki için sabaha kadar dua edip, Kıranı Kerim okuyarak zulüm altında inleyen Mısır, Suriye ve Doğu Türkistan’daki Müslüman kardeşlerine manevi destek verdiler.

Zulme Karşı Sabaha Kadar Dua Edip, Kuranı Kerim Okudular
17 Ağustos 2013 Cumartesi 14:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de aralarında sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bulunduğu grup Mısır’da Müslümanların katledilmesine tepki için sabaha kadar dua edip, Kıranı Kerim okuyarak zulüm altında inleyen Mısır, Suriye ve Doğu Türkistan’daki Müslüman kardeşlerine manevi destek verdiler.

Nevşehir Kurşunlu camiinde sabaha kadar süren maneviyat nöbetine destek veren birçok önemli isimde vardı. Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider gecenin ilerleyen saatlerinde Kurşunlu Camiindeki gruba ziyarette bulunarak bir süre sohbet etti.

Dünyanın dört bir yanında zulüm karşısında inim inim inleyen Müslümanların imdadına koşmanın Türk Milletinin önemli hasletlerinden biri olduğunu dile getiren Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizlgider, gruba hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Kazakistan Fahri Başkonsolosu Halil Uluer, İHH Nevşehir Temsilcisi Baki Öncel de grubu Kurşunlu Camiinde ziyaret eden isimler arasında yer aldı.

Söz konusu grubun içerisinde Kapadokya TV Genel Müdürü Gazeteci Behçet Alkan’ın yanı sıra, Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Hulusi Eryılmaz, Milli Talebe Birliği Nevşehir İl Temsilcisi Fuat Doğanay gibi isimlerde yer aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Önce bilinç - 5 yıl önce
nevşehir'de ilk kez böyle anlamlı bir eylem yapıldı. aslında tarihi bir olay. nevşehirimizde bu tür bilinçli kampanyaları artırmak lazım. müslümanlar mağdur iken onların acısını paylaşmak için daha neler yapmalıyız her bireyin kafa yorması lazım. gençlere bu bilinci vermeliyiz. internette oyunla vakit geçiren değil, ümmet için koşan gençler gerekli
Avatar
yani - 5 yıl önce
sn.vekilin bu yaklaşımları son derece anlamlı,çok daha başarılı işlere imza atabilir.başarılarının devamını diliyorum.
Avatar
halit şahin - 5 yıl önce
bu babayiğitleri tebrik ediyorum bilseydik gelirdik
Avatar
savaş - 5 yıl önce
bunlar hiç türk askerine dua etmiş mi?merak ettim
Avatar
bu savaş denen yorumcuya soruyorum ? sen insan mısın ? Yoksa türk mü? - 5 yıl önce
adam dua bilmez eden şöyle yaptınmı bhöyle yaptınmı sen ne yap-tınnn onu söyle efendiii
Avatar
BU NASIL YORUM YA - 5 yıl önce
bu nasıl bir yorum sayın site yöneticisi
sen insan mısın yoksa türk mü
böyle bir ikilem olur mu insan olan türk olmuyor mu yada türk insan olmuyor mu böyle bi cümle olamaz lütfen silin bu yorumu tepki veren dua eden arkadaşlardan allah razı olsun cenab-ı hak yapılan duaları dergah-ı izzetinde kabul etsin ama sizde şu arkadaşın yorumunu silin yani
Avatar
abdullah harun - 5 yıl önce
savaş ''bunlar hiç türk askerine dua etmiş mi merak ettim'' diyorsun ya..kuzum sen merak etme bu yiğitler her asker uğurlamada allahın izniyle hatim bile okurlar.. ama bende merak ettim sahi sen kuran okumayı biliyormusun... bilmezsen git bu yiğit delikanlılardan öğren, tabii inançlı biri isen...
Avatar
savaş kardeşi bilmiyorum - 5 yıl önce
ama ben hem müslümanım, hem türküm hemde iğnsanım fakat o mısırlılar veya bu sabaha kadar oturanlar karabağda hem müslüman hem türk , bosnada hem müslüman hem türk, çinde hem müslüman hem türkler katledilirken nerdelermiş niye sabahlara kadar dua etmemişler, gösteri yapmamın bi yerlerden nemalanmak için yalakalık yapmamanın anlamı yok dua bende ediyorum hemde her vakit namazdan sonra ama türkü arkadan vurmayan müslüman gibi müslümanlara, insan gibi müslümanlara yani müslüman gibi müslümanlara sabahlara kadar değil her gün dua ediyoruz kardeş sen takma kafana