banner461
banner195

125 İşyeri Sahibi ve 500 Çalışana Eğitim Verildi

Karoserciler Ve Marangozlar Ağaç İşleri Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından İş güvenliği, Yasası uyarınca Nevşehir Esnaf Kefalet sarayında 125 işyeri ve 500 çalışana İş güvenlik eğitimi verildi. Eğitime, çalışanların tümü, işverenler, Ayrıca Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü katıldı.

125 İşyeri Sahibi ve 500 Çalışana Eğitim Verildi
16 Temmuz 2013 Salı 13:11

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Karoserciler Ve Marangozlar Ağaç İşleri Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından İş güvenliği, Yasası uyarınca Nevşehir Esnaf Kefalet sarayında 125 işyeri ve 500 çalışana İş güvenlik eğitimi verildi. Eğitime, çalışanların tümü, işverenler, Ayrıca Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü katıldı.

iş güvenlik eğitiminin uzmanı tarafından verilmesi yasal bir zorunluluk. Yanında işçi ve çırak çalıştıran tüm işyerleri bundan böyle iş güvenlik eğitimi almamış kimseleri istihdam edemeyecekler.

Güvenlik uzamanı detaylı olarak işveren ve çalışanlarına görev ve sorumluluklarını, kazaların olmaması için önceden alacakları tedbirleri anlatıldı. Kısmen işyerleri ziyaret edilip kısa zamanda tüm işyerleri ziyaret edilerek Yasanın getirdiği sorumlulukları hatırlatılacak işyerlerindeki tehlike riskleri kendilerine bildirilecek ayrıca Risk analizleri düzenlenecek.

Yasal zorunluluk olan acil eylem planları düzenlenerek işyerlerine en kısa zamanda ulaştıracaktır. Yasal mecburiyet olan her işyerine İş güvenliği uzmanı ve İşyeri hekimi 1 yıl tehlikeli işerleri için ertelenme aşamasında. İşyerlerinde kanun uygulamasını yapmayanlar için cezalar; Kanunun 6. maddesinin birinci fıkrası gereğince belirlenen nitelikte iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi görevlendirmeyen işverene görevlendirmediği her bir kişi için 5 Bin TL, aykırılığın devam ettiği her ay için aynı miktar, diğer sağlık personeli görevlendirmeyen işverene 2 Bin 500 TL, aykırılığın devam ettiği her ay için aynı miktar idari para cezası verilecek. Kanunun 6. maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene her bir ihlal için ayrı ayrı Bin 500 TL, aykırı hareket eden işverene yerine getirilmeyen her bir tedbir için ayrı ayrı bin TL idari para cezası verilecek.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.