banner461
banner195

20 Bayan Çiftçiye Sertifika

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamında Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından, 20 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

 20 Bayan Çiftçiye Sertifika
20 Mayıs 2015 Çarşamba 16:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimizde yürütülen eğitim ve yayım çalışmaları kapsamında Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde "Kadın Çiftçi Eğitim Programı" düzenlenmiş 5 gün eğitimin ardından,  20 kadına sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından kadın çiftçilerimize yönelik olarak hazırlanan bir protokol çerçevesinde Ürgüp İlçesi Başdere Köyünde kurs açıldı.

5 gün süren kurslarda 20 kadın çiftçi eğitime katıldı. Bu kurslarda çeşitli tarımsal konuların yanında kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, çocukla iletişim, girişimcilik, liderlik ve sosyal güvenlik konularında kapsamlı eğitimler verildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Gürol Çetin, Kırsal bölgelerde yaşayan çiftçilerin eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, Kadınların artık hayatın her alanında görev ve sorumluluklar üstlendiğini, bu eğitim programları ile de yapılan işlerin daha kaliteli ve daha iyi yapılması yönünde destekleyici rol oynadığını, teorik eğitimlerin uygulamalarla hayata geçirilmesi  verilen eğitimler sonucunda gerçekleşeceğini ifade ederek, bilgi donanımının neticesinde daha bilinçli ve kaliteli üretimin yapılması aile ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.