banner461
banner195

350 Esnaf Mülk Sahibi Olacak

Nevşehir’de Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına üye 350 esnaf ve sanatkarın kendi mülklerine sahip olmaları için çalışma başlatıldığı bildirildi.

350 Esnaf Mülk Sahibi Olacak
24 Haziran 2013 Pazartesi 10:13

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına üye 350 esnaf ve sanatkarın kendi mülklerine sahip olmaları için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek Nevşehir Sanayisinde meydana gelen bir olayın ardından yaşanan gelişmeleri basın ve yayın kuruluşlarına açıklayan Madeni İşler Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaları sonucunda 350’ye yakın esnaf ve sanatkarın kendi mülklerine sahip olabilmeleri içinde bir çalışma başlattıklarını ilk kez kamuoyu ile paylaştı.

Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına üye 500 esnaf ve sanatkarın bulunduğunu kaydeden Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Pınarbaşı, bu esnaflar arasından ancak 135’nin kendi iş yerlerinin bulunduğunu, geri kalan 350’ye yakın esnaf ve sanatkarın ise kendi işyerlerinde değil de kiralık işyerlerinde faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Bu duruma Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile paylaştıklarını ve ilimizde madeni işler odası üyelerine ait bir kompleksin yapılması konusunda görüş birliğine varıldığını söyleyen Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Pınarbaşı, konuyla ilgili çalışmanın önümüzdeki günlerde daha da olgunlaşacağını sözlerine ekledi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.