banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Miraç Kandilini Kutladı

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Miraç Kandilini Kutladı
04 Haziran 2013 Salı 16:51

banner143
banner134

 AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

evşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider mesajlarında, “Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili Gecesine ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Mesajda ayrıca şu cümlelere yer verildi.

Mübarek mirac kandili vesilesiyle sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’e vahyedilen, insanlığı mutluluğa götürecek prensipleri de hatırlamak lazımdır. Bu vahyedilen hakikatlerin başlıcaları şunlardır: “Allah’a ortak koşulmayacak, yalnız O’na kulluk edilecek ve yalnız O’ndan yardım istenecektir. Anne ve babaya hürmet edilecek, onların duaları alınacaktır. Haksız olarak kimsenin canına kıyılmayacaktır. Yetimlere iyi muamele edilecektir. Ölçü ve tartıda doğruluk üzere olunacaktır. Bilmediğimiz bir şeyin ardından körü körüne gidilmeyecek, şuurlu hareket edilecektir. Yeryüzünde kibir ve gurur taslayarak yürünmeyecektir.”

Bu saydığımız prensipler hiç şüphe yok ki bir toplum için gerekli bütün ahlâk ve fazilet kurallarını ihtiva etmektedir. İşte Mirac gecesi böyle mübarek bir gecedir. Bu geceyi ihya ederken, bu gecede vahyedilen üstün hakikatlere kulak vermeli, toplumsal barış ve kardeşliğimize bizleri götürecek bu hakikatleri tüm benliğimizle idrak edebilmeliyiz.

Bu mübarek gecede vatanımız milletimiz ve devletimiz için dualar ederek, tüm ölmüşlerimizin, şehitlerimizin ruhuna dualar göndererek bu mübarek günü değerlendirmeyi Allah hepimize nasip eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin Miraç Kandilini en içten dileklerimizle tebrik eder, bu mübarek gecenin tüm Nevşehirli hemşerilerimiz için, vatanımız, milletimiz, devletimiz için hayırlara vesile olmasını, barış ve kardeşlik yolunda tüm vatandaşlarımızı hoşgörü ve anlayışa sevk etmesini temenni eder,  selam ve saygılarımızı sunarız.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.