banner461
banner195

Asgari Ücret ve Emekli Maaşı Zam tarihi açıklandı!

Partisinin seçim beyannamesi hakkında konuşan Davutoğlu; yeni Anayasa, seçim barajının yeniden düzenlenmesi gibi siyasi düzenlemelerin yanı sıra emekli maaşı zammı ve asgari ücret konusunda da çalışmalarının olduğunun bilgisini verdi.

Asgari Ücret ve Emekli Maaşı Zam tarihi açıklandı!
14 Ekim 2015 Çarşamba 19:46

banner143
banner134
 Davutoğlu; Her emekliye aylık 100 TL zam yapılarak yıllık 1200 TL ek destek sağlama ve asgari ücreti 1300 TL'ye çıkarma gibi vaadlerde bulundu. 
 
Yapılan işin tehlike maiyetine göre asgari ücretin farklılaşacağını dile getiren Davutoğlu, yeni iş kuracak gençlere 50 bin TL karşılıksız destek verileceğini dile getirdi.
 
Davutoğlu, "Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız" sözleriyle tarih verdi.
 
ÇELİK: TEK TARAFIN DESTEĞİ BİZE YETİYOR
 
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili vaadini bir otelde düzenlediği basın toplantısında hatırlattı.  Çelik, İktidara geldiklerinde asgari ücretin 184 lira olduğunu hatırlattı ve emekli maaşı ve asgari ücret konusunda ciddi iyileştirmelerin  vadedildiğini şu sözlerle hatırlattı:
 
"Şu anda ise bu ücret bin liraya çıktı. Asgari ücret, aralıktaki  komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek. Yanımıza  ya işçileri ya da işverenleri alacağız veya ikisini birden alacağız ve ittifak  yapacağız. Eğer ittifak olmazsa bize bir tarafın desteği yetiyor. Böylece asgari ücret bin 300 lira olmuş olacak. Bu konuda kararlılığımızı sürdüreceğiz."
 
Taşeron işçileri ilgilendiren ve asgari ücreti ilgilendiren yasanın TBMM'den geçtiğini ancak  hükümet kurulamadığı için bununla ilgili Bakanlar Kurulu kararının çıkmadığını  vurgulayan Çelik,  "Karayollarında çalışan 6 bin işçimiz bu anlayışla kadroya geçtiler. Bundan sonra  hiçbir taşeron işçi endişe duymayacak. Hem ekonomik hem de çalışma ortamı olarak  rahata kavuşacaklar. Bütün işçilerin hakları ne ise o olacak" ifadelerini  kullandı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.