banner461
banner195

Avanos’un canı Kızılırmakta saklıdır

Kızılırmak nehrinin bir haftadır susuzluk nedeni ile büyük bir dereye dönüşmesinden kaygılanan Avanoslu vatandaşlar Bahçelievler parkında bir araya gelerek kaygılarını paylaştılar.

Avanos’un canı Kızılırmakta saklıdır
20 Temmuz 2013 Cumartesi 14:46

banner143
banner134

 Kızılırmak nehrinin bir haftadır susuzluk nedeni ile büyük bir dereye dönüşmesinden kaygılanan Avanoslular bahçelievler parkında 17.07.2013 saat 21.00 ‘da bir araya gelerek kaygılarını paylaştılar.

 Kızılırmak’ ın uzun süre can suyundan yoksun kalmasının insan sağlığının yanında ırmakta yaşayan diğer canlılarıda öldürmesinin dikkatini çekmek için neler yapılması gerekiğini konuştular. Söz alan konuşmacılar Kızılırmak olmazsa Avanos olmaz, Avanos’un canı Kızılırmakta saklıdır. Yetkilileri açıklama yapmaya davet ediyoruz. Avanos’ un eski mahallelerini gözden çıkarılmasının turizme çok zarar vereceği ve çanak çömlek üreticilerinin bundan en büyük zarar göreceğini belirterek eski  Avanos’ a özen gösterilmesini belirttiler. Avanos’ un birçok sorununu dile getiren katılımcılar bu sorunlara görmezden gelenlere karşı bizimde söyleyecek sözümüz var diyerek ayrıldılar

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.