banner461
banner195

Bölgedeki Turistik Mekanlar Gece de Gezilebilmeli

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de bulunan turistik mekanların akşam saatlerinde de yapılacak ışıklandırma çalışmaları ile rahatlıkla gezilebilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 Bölgedeki Turistik Mekanlar Gece de Gezilebilmeli
28 Mayıs 2013 Salı 12:02

banner143
banner134

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bölge turizminin yeme-içme ve eğlence anlayışının öne çıktığını belirtirken, bu yelpazenin daha da genişletilmesi halinde bölgenin turizm potansiyelinin yükseleceğine dikkat çekti.

Kapadokya bölgesinde bazı bölgelerin ışıklandırılarak akşam saatlerinde de rahatlıkla gezilebilmesi düşüncesine destek verdiklerini söyleyen Kapadokya turistik işletmeciler derneği genel sekreteri Demir, “Bölgemizde turizm anlayışının son yıllarda sadece yeme-içme ve eğlence olarak yoğunlaşması karşısında mutlaka bu anlayışın değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ürün yelpazesinin genişletilmesi ile bölgemizin daha fazla turist çekeceğine inanıyorum. Bölgedeki bazı turistik merkezlerin ışıklandırılması da bölge turizmi açısından atılacak önemli bir adım olacak. Kapadokya turistik işletmeciler derneği olarak biz bu projeyi destekliyoruz. Bir an önce bu proje de hayata geçirilmeli.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ömer NAİR - 5 yıl önce
sırf gündem yaratmak için oturduğunuz koltuklardan açıklamada bulunuyorsunuz.herşey gezip görmekle sınırlımı? bunu yer hizmetleri,güvenliği,trafiği..artı akşam da gezilme olanağı olsa o zaman çarşıda pazarda esnaf nasıl rıskını kazanacak? tüm yeme içme sektörleride bu gezilecek mekanların etrafında yoğunlaşacak.buna benzer onlarca neden var.bunun yerine turizmde alternatifleri konuşalım.geceleme saayısını artırmak için neler yapabiliriz.sivil toplum kuruluşusunuz,gayret gösterin sobesos'a sponsor bulun o istikameti canlandıralım.istihdamı artıralım.gelin biraz ciddi konulari tartişalim