banner461
banner195

BSM’ne Öğrenci Seçimi

Nevşehir’de özel öğrencilere eğitim öğretimin verildiği bilim sanat merkezine öğrenci seçimi konusundaki esaslar belirlendi.

 BSM’ne Öğrenci Seçimi
30 Ocak 2015 Cuma 16:41

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de özel öğrencilere eğitim öğretimin verildiği bilim sanat merkezine öğrenci seçimi konusundaki esaslar belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınladığı açıklamaya göre Bilim Sanat Merkezine öğrenci seçimi konusunda 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinden öğrenci seçimi yapılacak. Seçilen öğrenciler çeşitli testlere tabi tutulacaklar.

2015 – 2016 Eğitim öğretim yılında halen 2, 3, 4. sınıf öğrencileri aday gösterilecek. Aday gösterilecek öğrenciler genel zihinsel yetenek, resim yeteneği ve müzik yeteneği konularında aday gösterilecekler. Öğrenciler en fazla iki dalda aday gösterilebilecekler. Öğrencilerin özel yeteneklerinin belirlenmesi ve tanılama konularında 2, 3 ve 4. sınıf öğretmenlerine 09-13 Şubat tarihlerinde seminer düzenlenecek. Aday gösterilecek olan öğrenciler grup tarama testine tabi tutulacak. Yapılan bu çalışmaların ardından Bilim Sanat Merkezine kabul edilecek öğrenciler Mart ayının başında ilan edilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.