banner461
banner195

Bu Kötü Gidişe Dur Diyelim

TEMA Vakfı Nevşehir Temsilcisi Orhan Çalık, küresel ısınmaya bağlı olarak dünyanın hızla iklim değişikliği yaşadığına dikkat çekti.

Bu Kötü Gidişe Dur Diyelim
23 Aralık 2013 Pazartesi 10:34

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) TEMA Vakfı Nevşehir Temsilcisi Orhan Çalık, küresel ısınmaya bağlı olarak dünyanın hızla iklim değişikliği yaşadığına dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler Örgütünün dünya İklim Değişikliği raporunda açıklandığı üzere,
Küresel ısınmanın her geçen gün artarak tehlikeli bir şekilde gelmeye devam ettiğine değinen TEMA Vakfı Nevşehir İl Temsilcisi Çalık, “Dünya iklim değişikliği raporuna göre; Afrika ile içinde Türkiye’nin de bulunduğu Güney Avrupa Ülkeleri en çok etkilenecek bölgelerin başında geliyor. Sonuç olarak; Kuraklık, seller, açlık, susuzluk, gıda yetersizliği ve bulaşıcı hastalıklarla, göçler en büyük felaket olarak karşımıza çıkacak. Ne yazık ki; her yıl bu açıklamalar yapılmasına rağmen, hiç bir ülke lideri veya ülkeler temsilcileri; bu tehlikeye karşı şu tedbirleri alalım veya şu uygulamayı hayata geçirelim demiyor. Çünkü liderlere oy veren halkında bu konuda duyarsızlığı çok. Bu nedenle lütfen hangi düşünceden olursak olalım. Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğine sahip çıkalım. Onların haklarını hoyratça kullanıp yok etmeyelim. Tema Vakfı olarak tek başımıza bu mücadeleyi sürdürmemiz  mümkün değildir. Bu nedenle tüm halkımızın bizlere destek olmalarını ve küresel iklim değişikliğine karşı oy verdikleri siyasilerine seslerini duyurmalarını bekliyoruz. Tema Vakfı olarak; Tüm iktidar ve Muhalefet olmak üzere, tüm Milletvekillerimizden, Küresel iklim değişikliğine neden olan ülkelere karşı sesimizin duyurulmasını bekliyoruz. Çünkü; Küresel ısınmanın zararlarını hak etmediğimiz halde bizler çekiyoruz. Sanayileşmiş ülkeler küresel ısınmaya asıl neden ülkeler olmasına rağmen, yeterli ve gerekli önlem almadıklarından sel felaketleri, kuraklık, gıda kalitesinin bozulması, biyolojik çeşitliliğin bozulması ve benzeri sıkıntı ve felaketlere onlar neden olduğu halde neden acı sonuçlarına bizler katlanıyoruz. Bu nedenle Tema Vakfı olarak: Tüm Siyasi partilerimize ve Tüm Milletvekillerimize çağrıda bulunuyoruz. Bizim sadece Türkiye’mizdeki haklarımız değil, Tüm dünyamızdaki haklarımıza da sahip çıkmalarını bekliyoruz. Aksi halde gelecekte ülke olarak çok ağır bedel ödemek zorunda kalabiliriz. Lütfen bu gidişe dur diyelim” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.