banner461
banner195

Gelir Testi İçin Son Gün 30 Eylül

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kemal Duran, Sosyal Güvencesi bulunmayan ve genel sağlık sigortasından yararlanmak isteyen Vatandaşların Genel Sağlık Sigortası gelir testlerini ihmal etmemeleri uyarısında bulundu.

Gelir Testi İçin Son Gün 30 Eylül
09 Eylül 2015 Çarşamba 13:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kemal Duran, Sosyal Güvencesi bulunmayan ve genel sağlık sigortasından yararlanmak isteyen Vatandaşların Genel Sağlık Sigortası gelir testlerini ihmal etmemeleri uyarısında bulundu.

İl Müdürü Duran açıklamasında; “5510 S.K. 60 ıncı maddesinin 1 inci fıkrasının (gift) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılan sigortalılardan tescili yapılmış ancak gelir testine başvurmayan vatandaşlarımız kanunun geçici 53 üncü maddesi ile yerleşim yerlerinin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 30 Eylül 2015 tarihi mesai bitimine kadar gelir testi yaptırmak için başvurmaları gerekmektedir. Bu itibarla, Gelir testi başvuru süresinin 30 Eylül 2015 tarihinde, yapılandırma müracaat süresinin ise 02 Kasım 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle herhangi bir sıkışıklık ve mağduriyetin yaşanmaması için son güne kalınmamasını önemle arz ederiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.