banner461
banner195

Gülşehir’de Başkan Dursun un Hedefleri Büyük

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde belediye başkanı Mustafa Dursun’un başkanlığı döneminde yaptığı iki önemli projenin geliştirilmesine yönelik hedefleri büyük.

Gülşehir’de Başkan Dursun un Hedefleri Büyük
01 Nisan 2013 Pazartesi 10:04

banner143
banner134

 Gülşehir Meslek Yüksek Okulu Kampus alanının genişletilmesi ve ilçede mevcut TOKİ konutlarının sayısının daha da artırılarak Vatandaşların konut ihtiyacının karşılanması yönünde yeni çalışmalarda bulunduklarını açıklayan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, 2. Etap konutlar içinde çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “Gülşehir belediyesi olarak 2009 Yılında seçim beyannamemizde vatandaşlarımıza çeşitli sözler verdi. Bizim yapacağımızı belirttiğimiz çalışmalar arasında Gülşehir’e bir Meslek Yüksek Okulunun açılması, TOKİ uygulamasının ilçemizde başlatılması önceliklerimizdendi. Bu iki işi de tamamlamış durumdayız. Meslek Yüksek Okulumuz ilave kontenjanları ile 850 öğrenci sayısına ulaştı. 9 Bin nüfuslu ilçe için bu iyi bir sayı. Muhtemelen ilave kat ya da yeni bir kampus alanı için Avrupa Birliğine bir proje sunduk. Bunun neticesini bekliyoruz. Eğer sonuç alabilirsek entegre bir okul inşa etmeyi planlıyoruz. TOKİ ile ilgili inşaatlarımız devam ediyor. Şu anda 9. bloğumuzu çıkıyorlar. Bu yılın sonuna kadar 300 konut ve sosyal tesislerinin yılbaşı itibariyle tamamlanacağını düşünüyorum. 2. Etap için çalışmalarımıza da başladık vatandaşlardan önemli talep var. TOKİ ile 200 -300 yeni konutların yapımı konusunda anlaşabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

 

Ali Çamur

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.