banner461
banner195

Hacıbektaş Esnafları Dertli mi Dertli...

Hacıbektaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kemal Şahin, ilçe merkezinde Korsan Esnafın mutlaka gerekli denetimler yapılarak önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekerken şu ana kadar bu konuyla ilgili yaptıkları çağrıya kimsenin kulak asmadığını dile getirdi.

Hacıbektaş Esnafları Dertli mi Dertli...
01 Temmuz 2013 Pazartesi 12:26

banner143
banner134
Sıkıntımıza Çare Olan Yok 

 NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kemal Şahin, ilçe merkezinde Korsan Esnafın mutlaka gerekli denetimler yapılarak önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekerken şu ana kadar bu konuyla ilgili yaptıkları çağrıya kimsenin kulak asmadığını dile getirdi.

Hacıbektaş ilçesinin ekonomisinin zaten dar olduğunu ve ilçede bulunan küçük esnafın günümüz şartlarında evini geçindirebilmek için yoğun bir çaba sarf ettiğini dile getiren Hacıbektaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kemal Şahin, ilgili kurumları denetimlerini sıklaştırmaya çağırdı.

Şahin, “Hacıbektaş ilçesinin nüfusu belli ve iş potansiyeli de belli. Küçük esnaf geçimini sağlamak için deyim yerinde ise bin takla atıyor. Ancak ilçemizde son yıllarda artan korsan esnaf olarak ifade edebileceğimiz herhangi bir vergi ya da SGK kaydı bulunmayanların esnafımıza büyük zararı dokunuyor. Bir oda başkanı olarak benim öncelikle görevlerim arasında esnaflarımın haklarını korumak var. Birkaç kez konuyu yetkili kurumlara iletmeme rağmen korsan esnaflara bir çare bulamadım. Sen tut getir deniliyor. Benim görevim korsan esnafı yakalamak mı?. Vergisini veren, Sigortasını ödeyen küçük esnafın hakkını kim koruyacak. Bunları dile getirmek aynı zamanda çoluğumun, çocuğumun rızkına sahip çıkmak değil mi?. Yetkili kurumların bir an önce bu konuyla ciddi bir şekilde ilgilenmesini bekliyoruz” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.