banner461
banner195

İstiklal Marşının Kabulünün 92. Yılı Ürgüp'te kutlandı.

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İlçe genelinde düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasının Lise, Ortaokul ve İlkokul kategorilerinde düzenlenen Birincilerini Altın Takarak ödüllendirdi.

İstiklal Marşının Kabulünün 92. Yılı Ürgüp'te kutlandı.
12 Mart 2013 Salı 13:13

banner143
banner134

 Ürgüp Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 92. Yıl dönümü kutlamaları ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri Ürgüp Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Ürgüp Kaymakamlığı tarafından Kompozisyon şiir ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği programda Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız Lise kategorisinde birinci olan Tesan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Goncagül Seyhan'ı, Ortaokul kategorisinde birinci olan, Hacı Ahmet Toksöz İlköğretim okulu öğrencisi Cansu Şardağ'ı, İlkokullarda birinci olan Mehmet Dinler İlköğretim okulu öğrencisi Serhat Aydemir'i İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında birinci oldukları için çeyrek altınla ödüllendirdi.

Ürgüp Belediyesi Kültür Merkezindeki programa Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Garnizon Komutanı Mehmet Barış Bozkurt, Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program sonunda Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu lisesi öğrencileri hazırlamış olduğu oratoryoyu seslendirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.