banner461
banner195

Kapanacak Belediyeler Adına İlk Açıklama Başdere’den Geldi

Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve bazı Kanun hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkındaki kanun tasarısının yasallaşması sonucunda Yeni yasa tasarısı gereğince, Nüfusu 2000 nin altında kalarak, köy olacak ve kapanması beklenen Belediyeler içinde Türkiye de ilk açıklama Nevşehir in Ürgüp ilçesine Bağlı Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman’dan geldi.

Kapanacak Belediyeler Adına İlk Açıklama Başdere’den Geldi
09 Ekim 2012 Salı 19:24

banner143
banner134

 Yeni yasa tasarısı çerçevesinde Nüfusu 2000 nin altında kalarak, kapanması beklenen Belediyeler içinde Türkiye de  ilk açıklama Nevşehir in Ürgüp ilçesine Bağlı Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman’dan geldi.

İşte Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman ın o açıklaması:

 Ülkemiz ve Vatandaşlarımıza olan hizmet ve büyüdüğümüz topraklara minnet borcumuz gereği Kasabamızda Bir çok Çalışmanın altına imza attık ve Allah'ın izniyle atmaya da devam edeceğiz,

Yalnız; Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve bazı Kanun hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkındaki kanun tasarısının yasallaşması sonucunda Kasabamızın köy statüsüne düşürülmesi gündeme gelmiştir daha önceleri böyle bir durumun olmaması için, kasabamız mücavir alanı yakınında olan Köylerin bizimle birleşmeleri yönündeki çalışmalar yapmamıza rağmen bu köyler bizim bu çağrılarımıza olumlu yanıt vermemişlerdir.

üzülerek görüyorum ki Belirli kesimden belirli kişiler bu durumu siyasi rant haline dönüştürme çabasındalar. Bizler Kanun Koyucu değil Yürürlükte olan Kanunları Uygulamakla yükümlü bir makamı temsil ediyoruz.

o yüzden aynı yolda yürümekten her zaman gurur duyduğum genel Başkanım Sayın R. Tayyip ERDOĞAN ın imzası ile meclis sunulan kanun tasarısının tam metni sizlerle paylaşmak isterim.

 

Saygı ve Selamlarımla..

http://web.tbmm.gov.tr/gelenkagitlar/metinler/144147.pdf

 

web.tbmm.gov.tr


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
erkn - 6 yıl önce
sağlık olsun