banner461
banner195

Kermesler Yine Gündemde

Hayır amaçlı çeşitli dernek ve vakıf gibi örgütler tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıkarak, hayırdan çok ticari amaçlı yapılması ile vergi ve kira veren esnaf sıkıntıya giriyor.

Kermesler Yine Gündemde
23 Ekim 2013 Çarşamba 12:26

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Hayır amaçlı çeşitli dernek ve vakıf gibi örgütler tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıkarak, hayırdan çok ticari amaçlı yapılması ile vergi ve kira veren esnaf sıkıntıya giriyor.

Nevşehir şehir merkezinde Esnaf ve sanatkarlarının büyük tepkisini çeken kermeslere Nevşehirli esnaflardan büyük tepki var.

Esnaf, “Bunlar Vergi Ödemiyorlar, İşçi çalıştırmıyor istihdama katkıları yok, Çalışana maaş yok, Sigorta parası ödemiyor. Denetimleri yok” diye feryat ediyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
ne kadar ticari bir bakış amacınız var ben hiç bir kermesin ticari amaçlı olduğunu düşünmüyorum. o itiraz eden insanlar kaç fakirin ihtiyacını karşılıyor aceba herkes lafta hayırsever fakat iş icraate gelince eller cebe gidemiyor gitse bile yetmiyor.
Avatar
vatandaşa cevap - 5 yıl önce
hayırseverlik yaparken esnafı bitiriyorsunuz, gidin başka bir yerde hayır yapın. ordan bir tabak mantı sarma almadan yardım yap yapabiliyorsan. hem karnınızı doyurup hem hayır yaptık diye seviniyorsunuz
Avatar
maalesef kardeşim - 5 yıl önce
nevşehirli esnaftan ekmek bile alınmaz,gidinde kayseride ki konyada ki esnafların efendiliğini bir görün
Avatar
doycan - 4 yıl önce
hayır hayır diyorsunuz esnaf olarak bizim suçumuz ne ben hakkımı helal etmyorum bunlara o kadar malımız yemeğimiz çöpe giddyr artık bi dur demenin zamanı geldi...... yetrrrrr