banner461
banner195

Mimarlar Odası İl Temsilcisi Görevden Alındı

Nevşehir'de bir otelin ruhsat davası süresince Mimarlar Odası'nın karşısında yer alması nedeniyle Mimarlar Odası Nevşehir Temsilcilik Başkanı Nazife Gürlek görevden alındı.

Mimarlar Odası İl Temsilcisi Görevden Alındı
10 Eylül 2013 Salı 10:37

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir'de bir otelin ruhsat davası süresince Mimarlar Odası'nın karşısında yer alması nedeniyle Mimarlar Odası Nevşehir Temsilcilik Başkanı Nazife Gürlek görevden alındı.

Nevşehir Uçhisar Belediyesince düzenlenen Otel ruhsatının hukuka aykırı olması nedeniyle Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından açılan ruhsat iptal davsının bilirkişi keşfinde, Mimarlar Odası'nı zor duruma düşüren Temsilcilik Başkanı Nazife Gürlek, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin isteğiyle, Genel Merkez tarafından görevden alındı.

Ruhsat verilen yapı, çevre yapılarla uyumsuz alışılmış ölçüleri aşan iri yapılanmasıyla doğal çevreye zarar veren Butik Otel'de, doğal sit alanına bitişik kentsel sit alanında var olan tescilli yapıların görünümlerini önleyerek bunlara zarar verdiği gerekçesiyle açılan davaya Mimarlar Odası'nın karşısında müdahil olmuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BİLİRKİŞİ - 5 yıl önce
söz konusu yapi ruhsata aykiri değildir. koruma kurulundan ve belediyeden ruhsat almiştir. sayin oda başkani adaletli̇ olduğu ve haksizliğa karşi durduğu için görevden alindi. bu haberde halki kişkirtmak için yapilmiş eksik bilgi veren bi̇ haberdir. gerci̇ siz bu yorumu yayinlamaya korkarsiniz. bari kendinz ögrenin dedim.
Avatar
a.b - 5 yıl önce @BİLİRKİŞİ
şimdiye kadar hiç birşey bile yapmadan dokuz ay hapis yatanların vebalini kim ödeyecek sayın bilirkişi?onlarca kişi hapiste yattıktan sonra her şeyleri alt üst oldu daha toparlanamayan arkadaşlar var bunların hesabını kim verecek ? çünkü bunlar gariban insan lar diğerleri ise işinize geliyor çünkü para var .....dimiiii elinizi vicdanınıza koyun
Avatar
kapadokyali - 5 yıl önce
Oncelikle sunu bilmeliyiz! Kapadokya gerek dogal olusumu gerek tarihi degerleri ve gereksede mimari yapisi itibari ile dunyanin en nadir bolgelerinden biridir. Bu anlamda bu bolgede yatirim yapan herkesin , her bir yatirumcinin bu bilincte hareket etmesi lazimdir. Biz kapadokyalilar oncelikle bunu rica ediyoruz.
Hem yatirimcidan hemde bu bolgede proje yapan mimarlarimizdan !
Lutfen sorumlu davranin ve en azindan bolgenin dogal ve mimari gorunumune uygun dis cepheler cizin. Siz Venedikte nasilki kafaniza gore cepheler cizemezseniz ve hatta aklinizdan bile geciremezseniz! Buradada ayni sorumlulugu gostermek durumundasiniz.
Aksini savunmak yanlistir ve birgun bunu savunanlar cooook utanacaklArdir!!!