banner461
banner195

Nevşehir de Sürücülerin Radar Tepkisi

Nevşehir'de özellikle son dönemlerde radar uygulamaları dolayısıyla yüklü cezalar ödemek zorunda kalan sürücüler tepkilerini dile getirdiler.

Nevşehir de Sürücülerin Radar Tepkisi
25 Haziran 2013 Salı 19:17

banner143
banner134
Nevşehir’de özellikle son dönemlerde radar uygulamaları dolayısıyla yüklü cezalar ödemek zorunda kalan bazı sürücüler tepkilerini dile getirdiler.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü’nün araçlara kestiği radar cezalar bazı kesimden tepki toplamaya başladı.

Radar nedeniyle ceza yiyen vatandaşlar, son dönemde uygulanan radar cezaları dolayısıyla büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söylediler. Tepkili vatandaşlar, hız limitlerinin yol şartlarına göre çok düşük kalmaya başladığını ve artırılması gerektiğini ifade etti.

Nevşehirli esnaflardanda cezalara tepki var!
Biz Nevşehirli Esnaflar olarak cezalardan dolayı büyük bir mağduriyet yaşıyoruz. Araçlarımıza ceza kesilmediği gün yok. Yalnızca biz değil, diğer vatandaşlar da bu durumdan oldukça şikayetçiler. Tabi ki kazaların olmasını istemiyoruz. Ama bu kazaları engellemenin yolu radar sınırları değildir. Aynı günde 4 kez radara girip ceza yiyen arkadaşlarımızın olduğuu duyuyoruz.. Bu konu artık ciddi anlamda vatandaşlarımıza maddi külfet getirmeye başlamıştır. Bundan dolayı da hız limitlerinin biraz daha artırılması gerektiğine inanıyoruz. Gerek araçların teknolojileri, gerekse yol standartları buna uygundur” dedi.

Nevşehir de sürat ve hız tutkunlarına bu uygulama büyük ders olmuştur diyerek bu cezaların hız tutkunlarına büyük caydırıcılığı olduğunu söyleyenlerin sayısıda hiçte azımsanmayacak kadar çok...

Hergün kaza her gün ölü yaralı derken bu tür caydırıcı cezaların aslında çok önemli ve güzel bir uygulama olduğunu belirten vatandaşlarımızda hız limitleri belirlenmiş kardeşim ayağını yorganına göre uzat ...Trafik canavarları olmayın böyle olun.Kim bu uygulamayı getirmişse Allah onlardan razı olsun.Bir çok Ailenin Ocaklarına ateş düşüyordu bu tür caydırıcı cezalar olmalı ki en azından şehir içinde böyle hız yapmasınlar...

Nevşehir’de polis sorumluluk alanında resmi ve sivil radar ekip araçları ile gündüz 8 saat, gece 6 saat radar hız denetimi yapılıyor. Bunun yanı sıra da MOBESE kameralarından hız yapan sürücüler tespit edilerek, cezai işlem uygulanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YNS - 5 yıl önce
Tamam radar uygulamasına karşı değiliz ama yol durumuna göre limitler çok aşağıda. Sanayi yolu double ve aynı zamanda terminal yolu çevre yolu sayılır nevşehir için. Ama o yolda 71 km ile 355 lira ceza ne ya...
Avatar
YNS - 5 yıl önce
Tamam radar uygulamasına karşı değiliz ama yol durumuna göre limitler çok aşağıda. Sanayi yolu double ve aynı zamanda terminal yolu çevre yolu sayılır nevşehir için. Ama o yolda 71 km ile 355 lira ceza ne ya...
Avatar
daha durun siz - 5 yıl önce
daha ne cezalar gelecek, trafiğe çıktınız ceza, hız yaptınız ceza, yavaş gittiniz ceza, kemeri bağladınız ceza, bağlamadınız yine ceza, adam benden ceset torbası sordu yoktu yedik ceza, trafik kazası olmuş ambulans gelmedi arabayla götürdük hastanedeki polis bizi tutukladı niye getirdin sen ambulansmısın dedi yaz ceza devletin geliri ceza oldu vergiden çok ceza kesiliyor bunlarda akp ye tatlı geliyor hayırlısı bakalım.
Avatar
radarrr - 5 yıl önce
bu radarlar nerde? ona göre tedbirimizi alalım yaa :))
Avatar
KURALLARA KENDİMİZ İÇİN UYALIM - 5 yıl önce
trafik kurallarına uymada hassas olan sürücüyüm. trafik kurallarının şehrin her yerinde daha katı uygulanması taraftarıyım. şehrin içerisinde insan hayatı ve trafik kurallarıyla adeta dalga geçen, kendisini yolların fatihi zanneden, yaya geçidinde yayaların üzerine araba süren ve yayaya küfreden , yaya geçidinde yayalara durup ta yol verince hayalet görmüş gibi şaşırıp korna çalan ve buna benzer bir sürü trafik magandası gördükçe hayıflanıyorum.
kültür müdürlüğü önünde plakama 56 km/s hız ihlalinden dolayı ceza kesildi. emniyetten kesilen cezanın görüntüsünü istedim bana hız limitini aştığımın videosunu gönderdiler. emniyete de bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. görüntüyü izlediğimde trafik sıkışıklığından dolayı sollama yaptığım anda 56km/s ye çıktığım için ceza yemişim. kusurlu olduğum için diyeceğim bir şey yok ancak kurallara hiç uymayana ceza kesilmezken, trafiği tehlikeye dahi düşürmeyen bir kural ihlaline yüksek ceza kesilmesinin adil olmadığını düşünüyorum.
Avatar
pls - 5 yıl önce
kesinlikle katılıyorum. hız limiti 70 olmalı, çift yönlü biçok yol 70 iken tek yönlü duble yolun 50 km. olması büyük saçmalık, 30 yıl önceki hız limitini kim ne zaman düzeltecek acaba,
Avatar
objektif - 5 yıl önce
kaç yıl önce çift yönlü yol iken de 50 km limit şimdi tek yönlü duble yol en az 70 km olmalı ilgililer bunun farkında mı . düzenleme yapılması şart
Avatar
mahmut yanbasar - 5 yıl önce
acık yavaş gidin sabahın köründe kardeşim 50git noldu 120 basıyon