banner461
banner195

Nevşehir de Tilki Köpeği ısırdı köy karantinaya alındı

Nevşehir in Gülşehir ilçesine bağlı Yeniyaylacık köyünde tilkinin ısırdığı köpeğin kuduz olduğunun tespit edilmesi üzerine köy karantina altına alındı.Köylü tedirgin...

Nevşehir de Tilki Köpeği ısırdı köy karantinaya alındı
19 Şubat 2013 Salı 14:53

banner143
banner134

 Yeniyaylacık köyünde 17 Şubat Pazar günü bir tilkinin köpeği ısırdığını farkeden köylüler durumu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'ne bildirdi.

 Nevşehir de Tilki Köpeği ısırdı köy karantinaya alındı

Köpekten alınan örneklerin incelenmesi sonucu köpeğin kuduz olduğu tespit edildi.

 

Bunun üzerine, Yeniyaylacık köyü karantina kapsamına alınırken, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri de bu köylerdeki kedi ve köpeklerde kuduz aşısı uygulaması başlattı.

 

Yeniyaylacık Köyü Muhtarı Nurettin Yılmaz, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün gerekli önlemleri aldığını söyledi.

 

Durumu yetkililere bildirmeleri üzerine hayvan sağlığı komisyonunun kurulduğunu belirten Yılmaz, komisyonun bölgedeki hayvanların toplanarak aşılanması kararı aldığını ve kuduz virüsünün insanlar üzerinde etkisinin olup olmadığı ile ilgili de Nevşehir Sağlık Müdürlüğü'nden bir ekibin gelerek çalışma başlatacağını ifade etti.

 

Köy tamamen ilaçlanarak dezenfekte edilirken, 55 köpek ile 22 kedinin aşılandığı ve karantina çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.