banner461
banner195

Nevşehir İl Tarım Macar Fiğ Tohumu Dağıttı

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, yaptığı açıklamada şunlara değindi.

Nevşehir İl Tarım Macar Fiğ Tohumu Dağıttı
13 Kasım 2012 Salı 11:46

banner143
banner134

 Nevşehir Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Konya Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırma Enstitüsünden temin edilen; 4.000 Kğ Macar Fiğ Tohumu,100 Kğ  Buğday Tohumu ve 150 Kğ Arpa Tohumluğu  09 Kasım 2012 Cuma günü  İlçe Müdürlüğü ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarına dağıtıldı.

 

Konya Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırma Enstitüsünden temin edilen Macar Fiğ Tohumu; Acıgöl İlçe Müdürlüğü, Derinkuyu İlçe Müdürlüğü, Acıgöl Merkez,Topaç Köyü,İnallı Kasabası,  Kızılkaya ve  Doğala Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarına dağıtılmak üzere  Kooperatif başkanlarına teslim edildi.

 

Dağıtımı gerçekleştirilen Macar fiği yem bitkisi tohumluğu vasıtasıyla üreticilerimizin büyük baş ve küçük baş hayvanlarını beslemede kullandıkları  kaba yem ihtiyacının karşılanması amaçlanmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bayram yamanmail.byaman59@hotmail.com - 4 yıl önce
bende fiğ ekmek istiyorum macar fiğini aldım ama ildefa ekeceğim verimini vede ekim şeklini dekera arpa ile karışık ne kadar ekeceğim yetkili bilen kişi anlatırsa sevinirim