banner461
banner195

Nevşehir Modern TÜİK Binasına Adım Adım

Nevşehir de bulunan sayısı bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

Nevşehir Modern TÜİK Binasına Adım Adım
04 Kasım 2013 Pazartesi 19:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir de bulunan sayısı bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

İleriki süreçte bölge müdürlüğünün başka bir ile kaydırılmasının da önüne geçilmesi anlamına gelen Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasında inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında, Nevşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak.

İnşaat çalışmalarının öncesinde, daha önceden kanalizasyon hattının 2 farklı noktada söz konusu alanın hemen altından geçmesi nedeniyle Nevşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu alandaki kanalizasyon hattını, inşaat alanının yakınlarındaki bir alana yönlendirmek için yoğun bir çalışma da yaptı.

Bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Nevşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği alan üzerinde TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatına başlandı. Hizmet binasında idari ve sosyal mekanların yanı sıra 120 ve 250 kişilik konferans salonu ile TÜİK' in bilgi işlem yedekleme merkezi de modern hizmet binasında hizmete kazandırılacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.