banner461
banner195

Nevşehir O’nu Okuyor…

“Nevşehir O'nu Okuyor” isimli Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in Hayatını anlatan kitapları okuma yarışması başladı.

Nevşehir O’nu Okuyor…
17 Ocak 2013 Perşembe 13:24

banner143
banner134

 Nevşehir İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitime Gönül Verenler Derneği’nin birlikte yürüteceği “Nevşehir O’nu Okuyor” isimli kitap okuma yarışması yapılan protokol imza töreni sonrasında resmen başladı. 20 bin kişinin Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in hayatını okumasının hedeflendiği bu proje sonrasında yapılacak sınavda başarılı olan 200 kişiye hediye verilecek.

           

            Protokol imza töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, projenin Nevşehir genelindeki bütün orta okul ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin dikkatini kitaba çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak, yetişkinlerde dahil olmak üzere tüm Nevşehir halkının ve Üniversite öğrencilerinin okumaya olan ilgisini artırma yönünde yararlı olacağını söyledi.

           

            İl Müftüsü Yakup Öztürk ise, Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin bütün insanlık için en önemli hadiseyi oluşturduğunu söyledi. Peygamber Efendimizi layıkıyla tanıdığımızın söylenemeyeceğini ifade eden Öztürk; “Maalesef çok az okuyan bir toplumuz. Bunu gidermek için karanlığa üflemek yerine bir mum yakmak gereklidir. Bizde okumanın yaygınlaşması ve Kutlu Doğum Haftası öncesi Sevgili Peygamberimizin (a.s.) daha iyi tanınması ve anlanılması için bu kampanyayı çok önemsiyoruz. Zira Cenab-ı Allah O’nu Model olarak göndermiştir. Pek tabidir ki O’nu tanımadan ve anlamadan örnek almak da mümkün değildir. Bu kampanyanın hayırlı ve başarılı olmasını diliyor, O’nun ahlakının topluma hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

            Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Başkanı Ali Kızıltepe ise, yarışmanın ortaokulların 5-6-7 ve 8. Sınıfları, Liselerin 9-10-11 ve 12. Sınıfları ile yetişkinler adı altında Üniversite öğrencileri ve vatandaşlara yönelik olarak üç ayrı kategoride düzenleneceğini ifade etti.

 

            Ortaokul ve liseli öğrencilerin Rahime Kaya’nın “Efendiler Efendisi Hz. Muhammet”, yetişkinlerin ise Reşit Haylamaz’ın yazdığı “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz” adlı kitaplarını okuyarak sınava gireceklerini belirten Kızıltepe “29 Mart 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek olan yarışmaya katılmak isteyenler, wwww.nevsehironuokuyor.org internet adresinden ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İlçe Müftülükleri ile Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği’ne başvurularını yapabilecekler.

           

            20 bin kişinin katılmasının beklendiği yarışmanın yapılacağı okul ve salonlar 8 Nisan 2013 Pazartesi günü wwww.nevsehironuokuyor.org internet adresinden ilan edilecek. Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını okuyan ve sınavda başarılı olan 200 kişiye hediye vermeyi planlıyoruz.  “Nevşehir O’nu (S.A.V.)’i Okuyor” sloganıyla “O’nun Ahlâkı Kur’an’ dı” sözünden hareket ederek, 13-14 Nisan’da yapılacak olan sınava girecek yarışmacılara bir adet Kuran-ı Kerim hediye etmeyi hedefliyoruz. 17 Nisan’da dereceye girecekleri açıklamayı, 19 Nisan’da da büyük bir katılımla Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde ödülleri vermeyi planlıyoruz. Bu projeye herkesten destek bekliyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Valilik toplantı salonunda İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ve Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Başkanı Ali Kızıltepe yarışma protokolünü imzalayarak startı verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.