banner461
banner195

Nevşehir Süt Üreticileri Birliği Toplantısı Yapıldı

Nevşehir İli Süt Üreticileri Birliği’nin Ahiler Kalkınma Ajansının Teknik Destek Projesi kapsamında düzenlediği “Süt Temizse Sağlıklıdır” Eğitim Projesi 4-8 Kasım tarihleri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Nevşehir Süt Üreticileri Birliği Toplantısı Yapıldı
08 Kasım 2013 Cuma 19:15

banner143
banner134
  DGRV ortaklığında konu uzmanları Arzu AKALIN ve Ümit OKUDUR tarafından verilen eğitimin ardından sertifika töreni düzenlendi.

     Törene; Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yarımcısı Gürol ÇETİN, Nevşehir İli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet TURHAN, Başkan Yardımcısı Adem YEL, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet DURUŞ ve Birliğin 79 Süt Toplayıcı Üyesi katıldı.

      Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ yaptığı konuşmasında; Süt Üreticileri Birliğinin ilimiz için önemli bir kuruluş olduğunu dile getirerek süt üreticilerine ancak birlik ve beraberliğini koruyarak haklarını savunabilecekleri tavsiyesinde bulunarak bu eğitimin Türkiye de ilk olduğunu ve Nevşehir de gerçekleştiğini vurgulayarak gurur duyduğunu, Türkiye de ilk sertifikalı süt toplayıcıları olduklarını dile getirdi.

    Süt üreticileri birliği başkanı Mehmet Turhan da Nevşehir de süt üreticileri birliğinin 2007 yılında kurulduğunu ve bugüne kadar üyelerinin menfaatleri doğrultusunda çok faydalı çalışmalar yaptıklarını, yapılan toplantılarla üyelerini tarımsal konularda bilgilendirdiklerini ve 2013 yılı çalışmalar ve yaşanan sorunlar,  çözüm önerileri hakkında paydaş kurumlarla çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

     Toplantı sonunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl  Müdür  Yardımcısı Gürol ÇETİN, Süt Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet  TURHAN,  Başkan Yardımcısı Adem YEL, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet DURUŞ tarafından katılımcılara  sertifikaları  takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Osman yasun - 5 yıl önce
Emeğinize ve katkılarınıza teşekkürler