banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Eğitim-Öğretim Hayatına Başlıyor‏

Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2013-2014 Akademik Yılında kendisine öngörülen kontenjan dahilinde öğrenci kabulü ile eğitim-öğretim hayatına başlamaya hazırlanıyor.

Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Eğitim-Öğretim Hayatına Başlıyor‏
19 Temmuz 2013 Cuma 16:26

banner143
Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Eğitim-Ö
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Eğitim-Öğretim Hayatına Başlıyor

Nevşehir Üniversitesi 7. Fakültesi Olan İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alıyor

Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2013-2014 Akademik Yılında kendisine öngörülen kontenjan dahilinde öğrenci kabulü ile eğitim-öğretim hayatına başlamaya hazırlanıyor.  

Nevşehir Üniversitesinden yapılan açıklamada üniversitenin hayırseverlerinden Fevzi Avlanmaz tarafından babası adına yaptırılan Nevşehir Üniversitesi H. Halit Avlanmaz İlahiyat Fakültesi’nin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alacağı bildirildi.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün belirlediği kriterleri yerine getirdiği için 7’inci fakültesi olan Nevşehir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümüne 30’u normal öğretim, 30’u da ikinci öğretim olmak üzere toplam 60 öğrenci alımı yapılacak.    

Ayrıca İlahiyat Fakültesine istihdam edilen bir profesör, bir doçent, iki yardımcı doçent ve bir de öğretim görevlisi ile  (YÖK)’e Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği alanında Yüksek Lisans açma talebinde bulunulduğu bildirildi.  

Fiziki yapılanma başta olmak üzere, akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrenci sayısı hızla artan ve elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam eden Nevşehir Üniversitesi, şehrin sosyal, kültürel ve sportif alanda olduğu kadar ekonomik alanda da hızla büyüyüp gelişmesine de büyük katkılar sağlıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gerçek müslüman - 5 yıl önce
meselenin aslını bilmeden rektörün ilahiyat fakültesini kasıtlı olarak açmadığı iftirasında bulunanların yüzü kızaracak mı bu haberle bu işlerin nasıl zor olduğunu bilen bilir bilmeyenler de yalan yanlış konuşur filiz hocam yalansız riyasız gösterişsiz bu şehir için gece gündüz çalışıyor desteğimiz seninle shov yapanlar yapsın
Avatar
Jeofizikci - 5 yıl önce
bir yandan bölüm açıyor bir yandan bölüm kapatıyor, jeofizik mühendisliği bölümü hocalarıyla siyasi yönden ters düşen filiz hanım öğrencilerin ne suöu var ?? ne oalcak 30 tane öğrenci nasıl vereceksiniz hesabını ??
Avatar
rabia - 5 yıl önce
nevşehrimize ilahiyat fakültesi açılmasından çok memnunuz.emeği ve katkısı olan herkesten allah razı olsun.nevşehir ilahiyat fakültesi tercih listesinde yoktu.biz aksarayı tercih ettik.nevşehir neden tercih listesine eklenmedi çok üzüldüm
Avatar
gerçek müslümana cevap - 5 yıl önce
filizden rektör falan olmaz üniversiteyi ülkü ocağına çevirdiler
Avatar
kubra - 4 yıl önce
Bu üniversite özel mi