banner461
banner195

Nevşehir Veteriner Hekimler Odasına Küpeleme Eğitimi Verildi.

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı için Büyükbaş Hayvanların Küpeleme Faaliyetleri 14..01.2014 tarihinden itibaren imzalanan sözleşme ile Nevsehir Veteriner Hekimler Odasına devredilmesi sebebiyle, Serbest Veteriner Hekimlere İl Müdürlüğünce eğitim düzenlendi.

Nevşehir Veteriner Hekimler Odasına Küpeleme Eğitimi Verildi.
16 Ocak 2015 Cuma 19:42

banner143
banner134
 Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı için  Büyükbaş Hayvanların  Küpeleme Faaliyetleri 14..01.2014 tarihinden itibaren imzalanan sözleşme ile Nevsehir Veteriner Hekimler Odasına  devredilmesi sebebiyle,  Serbest Veteriner Hekimlere İl Müdürlüğünce eğitim düzenlendi.

Eğitime; Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan YILMAZ, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Rukiye PINAR, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Tekin KEÇECİ,   Teknik personel ve Serbest Veteriner Hekimler katıldı.

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ Yaptığı açıklamada 

  İlimiz merkez ve ilçelerinde Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmelik  kapsamında 0-90 günlük sığır cinsi hayvanların küpelenmesi, yetiştiricilerin işletmelerine küpelerin zamanında takılmasının sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması, zamanlama ve kayıt aksaklıklarından dolayı, yetiştiricilerin desteklemelerde mağdur olmaması için hassasiyet gösterilmesi, büyükbaş hayvanlara küpe takıldıktan sonra pasaportlarının yetiştiricilere ulaştırılması, Turkvet Kayıt sistemine  küpe bilgilerinin doğru ve zamanında  kaydedilmesi, kayıt işlemlerinde hataların en düşük düzeyde tutulması için azami derecede dikkat edilmesi, gerektiği uyarısında bulundu.

Turkvet Kayıt sistemi hakkında kullanıcılara bilgi verildi.

Teorik eğitimin ardından, Veteriner Hekimler Odası ile sözleşme imzalayan, küpeleme işleminde görevli  Serbest Veteriner Hekimlere , Nar Kasabasında bir işletmede uygulamalı olarak büyükbaş hayvanlarda kulak küpesi  takılması gösterildi.    

2015 yılı için yetiştiricilerimizin doğan buzaları küpeletmek için Nevşehir veteriner hekimler odasına ait 0384 213 60 50 numaralı telefona bildirimleri yapmaları gerekmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.